.
.
.

آیت‌الله وحید خراسانی خواستار سفر رفسنجانی به سعودی برای حل پرونده اتمی ایران شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آیت‌الله وحید خراسانی از مراجع تقلید شیعیان در قم، خواستار سفر اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران به سعودی به منظور حل و فصل پرونده اتمی ایران شد.

به گزارش سایت سحام نیور، طه هاشمی معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی، در صفحه فیس‌بوک خود خاطره‌ای در درباره دیدار هیئتی از این دانشگاه با شماری از روحانیون بلندپایه در قم نوشته است؛ دیدارهایی که روز پنجشنبه ۲۷ نوامبر صورت گرفت.

او در این باره نوشته است: «به اتفاق دکتر میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی و تنی چند ازهمکاران با بزرگان حوزه علمیه قم حضرات آقایان حسینی بوشهری، نوری همدانی، مکارم شیرازی، وحید خراسانی، موسوی اردبیلی، شهرستانی، صافی گلپایگانی، سبحانی، جوادی آملی، هاشمی شاهرودی دیدار داشتیم.»

به نوشته طه هاشمی، در دیدار با آیت‌الله صافی گلپایگانی، او علاوه بر تمجید از عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی، از نقشی که هاشمی رفسنجانی در ایران ایفا می‌کند، تجلیل کرد.

به نوشته معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی: «آیت الله درعین حال به نقش آقای هاشمی رفسنجانی پرداخت و ازایشان و هوش و درایت و مدیریت آیت اله هاشمی رفسنجانی تجلیل کردند.»

بنا بر این گزارش، آیت‌الله وحید خراسانی با اشاره به بی نتیجه بودن مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵ و اختلاف‌های موجود میان ایران و سعودی، گفت: «راه قطعی این است که آقای هاشمی به عربستان سفرکند.»

طه هاشمی ادامه داده است: «چندبار تاکید کردند که باید این سفر انجام شود، چون تنها شخصیتی که می‌تواند عربستان را مجاب کند آقای هاشمی است. سفراو به نفع جهان اسلام و ایران است.»

بنا بر این نوشته، آیت‌الله وحید خراسانی برای تعریف از شخصیت و نقش هاشمی رفسنجانی، خاطره‌ای از روزهای نخستین پیروزی انقلاب ایران بازگو کرد: «آقای هاشمی را سالیان متمادی است که می شناسم، ازهمان اول انقلاب و خاطره‌ای تعریف کرد که وقتی آقای خمینی آمدند من وقت خواستم که خدمت ایشان برسم، فوری وقت دادند و من(آیت الله وحید) به ملاقات ایشان رفتم.»

به نوشته طه هاشمی: «آقای وحید ادامه داد که من کنا رآقای خمینی نشستم و روبروی ما آقای اشراقی داماد آقای خمینی نشسته بود دیدم یک شیخ جوانی آمد و فردی را مطرح کرد و گفت این آقا خوب است والی(استاندار) اصفهان باشد و ایشان قبول کرد. چند دقیقه بعد آمد و فرد دیگری را به آقای خمینی معرفی کرد و گفت این آقا مناسب است استاندار فلان استان باشد، بازهم او تایید کرد. دوباره آمد خدمت آقای خمینی وگفت آقای امامی کاشانی مناسب است مسئول مدرسه سپه‌سالار باشد، بازهم آقای خمینی قبول کرد، آیت اله وحید ادامه داد: برای من عجیب بود، پیش خود گفتم این شیخ کیست که رهبرانقلاب این‌همه به او اعتماد دارد و حرف او را می پذیرد؟ رو کردم به آقای اشراقی و گفتم این شیخ کیست؟ او هم جواب داد: ایشان آشیخ علی اکبرهاشمی رفسنجانی است…»