فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • لاریجانی: ایران دچار "خشکسالی مالی" شده است

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران، در اشاره به تحریمهای اقتصادی غرب علیه ایران روز چهارشنبه 27 نوامبر گفت که کشور در دوسال اخیر شرایط مالی خوب نداشته و دچار خشکسالی مالی شده است.

  لاریجانی که به مناسبت مراسم مذهبی ماه محرم در شهر یزد سخنرانی می کرد، گفت که نسبت به تمدید مذاکرات اتمی نگاه مثبتی دارد، و می توان در بسیاری از زمینه ها به توافق دست یافت، مشروط بر آنکه به گفته او "غربیها نگاه بقالی به مذاکرات" نداشته باشند.

  لاریجانی در اشاره به مخالفت های نمایندگان تندرو با مذاکرات اتمی گفت: "بارها در مجلس برای نمایندگان این سوال پیش آمده که اگر همه نظامات بین المللی را انجام دهیم و باز هم آن‌ها ما را تحریم کنند فایده اش چیست؟"

  او به این پرسش پاسخ داد و ضمن تهدید غرب به امکان تغییر رفتار ایران گفت که او ترک مذاکرات را پسندیده نمی داند.

  لاریجانی تایید کرد که جناحهای تندرو در داخل ایران به دنبال تنشهای سیاسی هستند، و به آنها هشدار داد و گفت: " من برخی تنش‌های سیاسی داخلی را از سر عقل نمی‌دانم. وقتی این شرایط بین المللی (حضور داعش در منطقه) و این وضع اقتصادی (خشکسالی مالی) را داریم این سایش‌های سیاسی داخلی عاقلانه نیست."

  لاریجانی گفت که 85 درصد بودجه کشور صرف پرداخت حقوقها و دستمزدها می شود، و پولی برای سرمایه گذاری در پروژه های عمرانی باقی نمی ماند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران