.
.
.

نقدی: نیازی به خارج نیست، به جهنم که توافق نمی کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد رضا نقدی، رئیس سازمان بسیج ایران، روز دوشنبه 24 نوامبر در واکنش به مذاکرات اتمی ایران با قدرتهای جهانی که در وین در جریان است گفت که کشور "نیازی به خارج" ندارد و "به جهنم که توافق نمی کنند".

نقدی که در همایشی به نام "طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی و محرومیت‌زدایی بسیج" در یکی از دانشگاههای ایران سخنرانی می کرد، گفت: "باختگی و ضعف برخی مسئولان بهانه ای شده تا به بیرون و رفع تحریمها نگاه کنند."

ایران بخاطر نقض قوانین بین المللی در زمینه منع گسترش سلاحهای اتمی و دنبال کردن برنامه اتمی مناقشه برانگیز خود از سوی قدرتهای جهانی تحریم اقتصادی شده است. تحریمهای بین المللی باعث شده تا صادارات نفتی ایران از بیش از 4 میلیون بشکه در روز به کمتر از 1 میلیون بشکه برسد و نقل وانتقالات بانکی این کشور بکلی متوقف گردد.

نقدی در ادامه تهدید کرد که در صورت ادامه تحریمهای اقتصادی، ایران با "بستن شیرهای نفت" خود می تواند کشورهای غربی را فلج کند.

نقدی در مورد توان ایران در ساخت سلاحهای نظامی گفت: "باوجود تحریمها، هیچ سلاحی نیست که نیروهای مسلح ما توان ساخت آن را نداشته باشند."

کشورهای غربی ایران را متهم می کنند که در قالب برنامه اتمی خود در پی ساخت سلاحهای اتمی است. ایران این ادعا را همواره تکذیب کرده و بر صلح آمیز بودن برنامه اتمی خود تاکید دارد.

او از مقامات دولتی ایران خواست تا بجای تمرکز بر مذاکرات اتمی به تولید داخلی توجه کنند و در این ارتباط ادعا کرد که بسیج در ظرف 2 سال گذشته 100 هزار شغل ایجاد کرده است.