.
.
.

فرمانده هوافضای سپاه: کارخانه تولید موشک سوریه ساخت ایران است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امیر علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران می‌گوید که کارخانه تولید موشک سوریه، ساخت ایران است.

به گزارش ایسکانیوز، حاجی زاده در گفت‌وگو با ویژه‌نامه «قیام سجیل» با اشاره به پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران از آن‌چه «مقاومت منطقه» نامیده می‌شود، گفت: «امروز دیگر وضعیت ما به فضل الهی خوب شده است. حتی آن کشورهایی که آن روز به ما کمک کردند مثل سوریه، بعدها از ما موشک خریدند و الان کارخانجات تولید موشکی سوریه ساخت ایران است و موشک های طراحی ایران آنجا دارد تولید می شود.»

او در این باره ادامه داد: «درواقع ما آموزش بکارگیری را از آنها گرفتیم ولی آموزش تولید را به آنها دادیم، کارخانجات تولید صنعت موشکی سوریه از ایران به آنجا منتقل شده است. دیگر طوری شد که حتی جبهه مقاومت هم آموزش ساخت موشک هایش را از ایران یاد گرفته است.»

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران ایران افزود: «حزب الله لبنان و مقاومت فلسطین در این بخش -موشکی- خیلی توانمند شده‌اند و الان دیگر موشک همه گیر شده و یک جایگاه خاصی پیدا کرده است. پیچیدگی فناوری صنعت موشکی، با هیچ صنعتی قابل مقایسه نیست. ولی ما در این زمینه توانستیم خودکفا شویم. پس نشان می دهد در بقیه صنایع هم می‌شود خودکفا شد.»