فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • رفسنجانى از مراسم مذهبی "عمرکشون و لعنت صحابه" انتقاد كرد

  منبع: دبی، العربیه.نت فارسی

  علی اکبر هاشمی رفسنجانی، رئيس مجمع تشخیص مصلحت نظام ايران، از مراسم اختلاف برانگيز مذهب شیعه مانند مراسم عمرکشون و لعنت به صحابه انتقاد كرد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هاشمی رفسنجانی، در دیدار جمعی از مسؤلان معاونت ساماندهی امور جوانان در وزارت ورزش و جوانان به شرایطی که باعث " ایجاد داعش و القاعده" شده اشاره کرد.

  او در سخنرانی نیمه مهرماه سال جاری خود گفت: " بخشی مثلا همین اختلاف های نزاع برانگیز ، نزاع در امت اسلامی ممنوع است. قرآن با صراحت می گوید: لا تنازعوا فتفشلو و تذهب الریحکم. قران تهدید می کند که - لاتنازعوا-،(ولی ما) را ندیده گرفتیم و هی دامن زدیم به -اختلافات- سنی و شیعه و عمرکشون و لعنت به صحابه، از این کارهایی که خیلی عادی است و بعضی ها هم -انجامش را- عبادت می دانند!."

  وى افزود: " همین -کارهایی مثل عمرکشون و لعنت به صحابه- و اختلاف انداختن بین مسلمانان نتیجه اش این می شود -که- ما به این القاعده و داعش و طالبان و این چیزها می رسیم، به نظرم این گناه بزرگی که دارد اتفاق می افتد، همین کارها اختلاف افکنی می کند بین امت اسلامی، چرا که امت اسلامی یک میلیارد و هفتصد میلیون نفری را با 60 کشور مستقل را که می تواند بزرگترین وزنه قدرت جهانی باشد، ضعیف کرده که تو سری خور کشورهای دیگر باشند".

  هاشمى رفسنجانى هفته پيش نيت خود را براى كانديداتورى رياست مجلس خبرگان رهبرى اعلام كرد. وى در واكنش به اظهارات احمد خاتمی٬ نایب‌رییس مجلس خبرگان٬ كه خبر از آن داده که هاشمی‌رفسنجانی٬ رییس پیشین این مجلس تمایلی برای کاندیدا شدن برای پست ریاست این مجلس ندارد به صراحت گفت كه " اگر افرادى را كه ناصالح مى‌داند بيايند او هم نامزد مى‌شود".

  ناظران مى‌گويند خط قرمز هاشمى رفسنجانى، رياست كسانى‌ست كه بيشترين حمايت را از تندروها داشته‌اند و با ادبياتى گزنده درباره سياست‌هاى جارى كشور سخن مى‌گويند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران