.
.
.

رمضان شریف: سپاه در ساخت سایت اتمی فردو به شدت فعال بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رمضان شریف مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران گفته‌است که این نیروی نظامی در ساخت سایت اتمی فردو به شدت فعال بود.

رمضان شریف در مصاحبه با سایت «ایسکا نیوز» در مورد حفاظت مراکز هسته‌ای ایران توسط سپاه پاسداران و انتشار برخی اخبار مبنی بر افزایش میزان جاسوسی در این مراکز گفت: «آنچه دشمنان ما را به شدت ناراحت کرده است حضور سپاه در ساخت و ساز مراکز هسته ای و حفاظت از آنان است.»

وی افزود: «سپاه در ساخت مرکز هسته‌ای فردو به شدت فعال بود و این مراکز را به گونه‌ای تجهیز کرد که در مقابل حملات پیشرفته دشمن ایمن باشد.»

سایت اتمی فردو یکی از مواد اختلاف میان ایران از یک سو و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و قدرت‌های جهان از سوی دیگر است. غرب ساخت این سایت بدون اطلاع آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را نشان از نیت ایران برای دستیابی به جنگ‌افزارهای هسته‌ای می‌داند. بازرسی از سایت فردو و تعداد سانترفیوژهای آن، یکی از موارد مطرح در مذاکرات جاری اتمی میان ایران و قدرت‌های جهان است.

رمضان شریف گفت: «سپاه هزینه‌های فراوانی برای ساخت و ساز مرکز هسته‌ای فردو انجام داده و به طور جدی در ساخت و ساز این مراکز از پدافند و ساز‌ های سپاه استفاده شده است. این محصول درایت دولت و سپاه در کنار یکدیگر است و از آخرین نشانه های این درایت می توان به شناسایی و انهدام پهباد اسرائیلی اشاره کرد.»

وی افزود: «سپاه پاسداران در حوزه های نظامی با وزارت اطلاعات هم افزایی و همکاری دارد و صرفا این نیست که سپاه پاسداران در حوزه فیزیکی به انجام وظیفه بپردازد.»