.
.
.

فارس: قاسم سلیمانی جنگ عراق با داعش را فرماندهی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری فارس، رسانه نزدیک به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، در یادداشتی که در بخش عربی خود منتشر کرد، نوشته است که قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران، فرمانده واقعی نیروهای عراقی در نبرد با گروه دولت اسلامی موسوم به داعش است.

این خبرگزاری افزوده است که ملت عراق اکنون دیگر به توانایی‌های قاسم سلیمانی اعتماد می‌کند و به ائتلاف بین‌المللی که واشینگتن آن را رهبری می‌کند، باور ندارد.

این خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران، ادامه داده است که «سپاه قدس» پشتیبانی مشورتی و لجستیکی برای حمایت از عراق در برابر فروپاشی ارائه داد.

پس از آن‌که نیروهای عراقی به همراه نیروهای نظامی اقلیم کردستان موسوم به پیشمرگه و شبه‌نظامیان شیعه، موفق به شکست محاصره شهر آمرلی توسط داعش شدند، تصاویری از حضور قاسم سلیمانی در این جبهه و جشن و پایکوبی او به همراه نیروهای عراقی پس از این دستاورد، منتشر شد.

نویسنده این یادداشت ابراز عقیده کرده است که ائتلاف بین‌المللی چیزی جز کمک به اقلیم کردستان و آزاد سازی سد موصل برای خدمت به کردها که در آرزوی جدایی از عراق و برپایی کشوری مستقل هستند، ارائه نداده است.

پس از آن‌که شبه‌نظامیان داعش، به سمت مناطق کرد نشین عراق حرکت کرده و شماری از این مناطق را تصرف کردند، آمریکا حملات هوایی محدودی را آغاز کرد که هدف از آن حمایت از مراکز و شهروندان آمریکایی در اربیل پایتخت اقلیم کردستان و حمایت از اقلیت‌های دینی اعلام شد.