.
.
.

صدا و سیمای ایران خود را آماده جانشین ضرغامی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به نظر می‌رسد با پایان دومین دوره ریاست عزت الله ضرغامی بر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، این سازمان مهم ایرانی که رهبر کشور رئیس آن را تعیین می کند، خود را برای رئیس جدیدی آماده می‌کند.

سایت «پارسینه» از قطعی شدن انتخاب محمد سرافراز به عنوان رئیس جدید صدا و سیمای ایران خبر داده است. به نوشته این سایت، در روزهای اندک آینده حکم محمد سرافراز قطعی رسما اعلام خواهد شد.

محمد سرافراز راه اندازی شبکه العالم، مدیر شبکه پرس تی وی، معاونت برون‌مرزی صدا و سیما را در کارنامه خود دارد.

محمد سرافراز، که گفته شده به دو زبان انگلیسی و عربی مسلط است، همچنین پیش از این در اسفند ماه سال ۱۳۹۰ با حکم علی خامنه‌ای به عنوان یکی از اعضای حقیقی شورای عالی فضای مجازی کشور منصوب شده بود.

اتحادیه اروپا محمد سرافراز و حمید رضا عمادی، مدیر بخش خبر شبکه پرس تی وی را نیز به اتهام «پخش اعترافات اجباری» دستگیر شدگان پس از انتخابات جنجال برانگیر سال ۸۸ ایران و دیگر زندانیان سیاسی، به نقض حقوق بشر متهم کرد و آن‌ها را در فهرست تحریم‌های خود علیه جمهوری اسلامی جای داد.

سایت «آفتاب» در این باره نوشته با وجود اینكه همه گمانه زنی ها اكنون متوجه «سرافراز» است لیكن همچنان از «غلامعلی حدادعادل»، «حسین محمدی»، «علیرضا زاكانی»، «علی دارابی» و «علی عسگری» به عنوان گزینه های مطرح برای ریاست صدا و سیما در محافل غیر رسمی نام برده می شود.

بنا بر این گزارش، گفته می شود از عزت الله ضرغامی نیز خواسته شده بود تا گزینه‌های پیشنهادی خود مبتنی بر معیارهای تعیین شده را ارایه نماید كه وی سه نفر از مدیران رسانه ملی را به عنوان پیشنهاد مطرح كرده بود.

«محمد سرافراز» معاون برون مرزی، «علی دارابی» معاون سیما و «علی عسگری» معاونت توسعه و فناوری رسانه؛ گزینه‌های مدنظر ضرغامی بوده‌اند.

سازمان صدا و سیمای ایران، از مهمترین سازمان‌ها در این کشور است. شمار کارکنان این سازمان بیش از ۵۰ هزار نفر است و در سال ۱۳۹۳ بودجه‌ای بالغ بر یک هزار میلیارد تومان، صرف نظر از درآمدهای این سازمان از محل آگهی‌های بازرگانی، ساخت و فروش فیلم، سریال، نشریه، سی دی، مبل و… از بودجه سالیانه کل کشور را به خود اختصاص داده است.