.
.
.

اعتراض معلمان سیستان و بلوچستان به عدم امنیت فرهنگیان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

معلمان سیستان و بلوچستان به علت قتل دو تن از همکاران خود در قصرقند و سرباز روز یکشنبه در مقابل استانداری این استان دست به تظاهرات زدند.

به گزارش فعالان در تبعید، این تجمع که با پلاکاردهایی همچون "امنیت، معلم تسلیت"، همراه بود، در اعتراض به دو ترور در سال جاری که منجر به مرگ دو معلم شده، انجام می شد.

رضا سرگزی از معلمان شهرستان قصرقند (سیستان و بلوچستان)، یکی از آخرین قربانیان این ترورها بود که در چهارشنبه هفته گذشته به ضرب گلوله افراد ناشناس کشته شد.

علیرضا نخعی مدیر کل آموزش و پرورش با تایید این خبر گفت: "رضا سرگزی از معلمان مقطع ابتدایی روستای کارچان بین شهرستان سرباز و قصرقند، توسط دو نفر موتورسوار ناشناس، به رگبار بسته شده و کشته شد."

26 فروردین ماه سال جاری نیز در اقدامی مشابه «جواد نوروزی» معلم پایه ششم روستای حیط از توابع شهرستان راسک هنگام رفتن به محل کار به ضرب 5 گلوله توسط افراد مسلح ترور شد.

به گزارش منابع محلی این قتل ها در اعتراض به عدم استخدام افراد محلی توسط ادارات دولتی صورت می گیرد. این منابع بر این باورند که دولت جمهوری اسلامی در سیاست تغییر بافت جمعیتی این استان اقدام به استخدام و استقرار افراد غیر بومی می کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم