.
.
.

مسمومیت تعداد زیادی زاهدانی در اثر استنشاق مواد شیمیایی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دفع مواد شیمیایی تاریخ مصرف گذشته در حاشیه شهر زاهدان، و در جوار یک مدرسه دخترانه، باعث ناراحتی و بستری شدن 235 نفر از دانش آموزان و شهروندان این شهر شد.

بی توجهی یکی از شرکت های خصوصی در دفع ضایعات شیمیایی در حاشیه شهر زاهدان منجر به مسمومیت تعدادی از شهروندان و دانش آموزان شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، فرماندار زاهدان با تایید این خبر گفت: "متاسفانه شب گذشته یکی از شرکت های خصوصی بدون توجه به اثرات زیست محیطی مخرب مقادیر زیادی مواد شیمیایی و سموم گیاهی را در حاشیه شهر زاهدان و در میدان رسالت این شهر رها سازی کرد که این موضوع موجب مسمومیت بسیاری از شهروندان شد".

عباسعلی ارجمندی فرماندار زاهدان ابراز داشت: "متاسفانه به دلیل این بی توجهی و با توجه به جریان آب و اختلاط با این مواد شیمیایی، گاز مشمئز کننده ای در حاشیه شهر زاهدان متصاعد شد که بر اثر وزش باد مناطق زیادی از شهر را فرا گرفت و موجب بیماری و اعتراض بسیاری از شهروندان شد".

وی افزود: "متاسفانه به دلیل متصاعد شدن این گاز صبح امروز تعدادی از دانش آموزان یکی از مدارس حاشیه شهر و مجاور با این آلودگی دچار مسمومیت استنشاقی شدند که با اقدام سریع نیروهای امدادی به مراکز درمانی اعزام شده و تحت مراقبت قرار گرفتند."

وی بیان داشت: "با انتشار این بوی نامطبوع در فضای شهر که به بوی گاز شباهت داشت با وجود تلاش ماموران برای شناسایی در شب گذشته منبع انتشار آن کشف نشد".

براساس همین گزارش، مسئول اورژانس یکی از بیمارستانهای زاهدان گفت تاکنون تعداد 55 نفر دانش اموز پایه ابتدایی و متوسطه برای درمان به این بخش مراجعه کرده و تعدادی از این دانش آموزان با دریافت خدمات درمانی مرخص شدند".

وزیر بهداشت ایران نیز روز دوشنبه هیاتی را برای تحقیق پیرامون این رویداد روانه زاهدان کرد، و گفته می شود که 100 مدرسه در این شهر به حالت تعطیل درآمدند.