.
.
.

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد اسید پاشی ها در ایران را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سامانتا پاور، نماینده ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد، اسید پاشی های صورت گرفته در اصفهان را «حملات غیر انسانی» توصیف کرد.

خانم پاور روز چهارشنبه گفت: «آمریکا کاملا این حملات غیر انسانی علیه زنان در ایران را، که گفته می شود به خاطر نداشتن حجاب بوده، محکوم می کند.»

او در صفحه توییتر خود نوشت ایالات متحده از دولت ایران می خواهد مجرمان را پیدا و آنها را محاکمه کند.

نماینده آمریکا در سازمان ملل همچنین با اشاره به تظاهرات روز چهارشنبه ایرانیان معترض در تهران و اصفهان به اسیدپاشی ها، نوشت گزارش تظاهرات ۱۰۰۰ نفر از ایرانیان که خواستار اقدام [مقامات] در این باره شده اند، نمایش چشمگیر همبستگی با زنان ایران است.

بنابر گزارشهای رسیده از ایران، تجمع معترضان مقابل ساختمان مجلس در تهران تحت تدابیر امنیتی برگزار شد و با برخورد فیزیکی ماموران پلیس با گروهی از معترضان همراه بود. عده ای هم در این ارتباط دستگیر شدند.

اسیدپاشی ها همزمان با انتقاد گسترده امامان جمعه از رواج بد حجابی در جامعه ، طرح قانون امر به معروف و نهی از منکر در مجلس و فعال شدن گروه هایی تندرو مانند انصار حزب الله به منظور مقابله با زنان که به گفته آنها بدحجابند صورت گرفته است.

اخیرا دست کم چهار زن در اصفهان هدف حمله اسیدپاشی قرار گرفته اند. بر اساس برخی گزارش ها، این اسیدپاشی ها زنجیره ای و علیه زنان کم حجاب بوده است.