فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • شکایت از نماینده افشا کننده خبرهای محرمانه مذاکرات هسته‌ای

  منبع: دبی، العربیه.نت فارسی

  شورای عالی امنیت ملی ایران از عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس این کشور به خاطر افشای اخبار محرمانه مذاکرات هسته‌ای که از سوی عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه در این کمیسیون ارائه شده بود، شکایت می‌کند.

  به گزارش سایت خبری ایسکا نیوز، این خبری است که چهارشنبه ۲۲ اکتبر برخی از نمایندگان مجلس از آن سخن گفته و این اقدام نماینده مجلس را حرکتی ضد اخلاقی خواندند. چرا که پیش از این نیز اخبار محرمانه ارائه شده از سوی محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران توسط همین نماینده رسانه‌ای شده بود و با شکایت شورای عالی امنیت ملی کشور همراه شد.

  این نماینده در گفتگو با یکی از رسانه‌ها اعلام کرده بود: «عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خبر داد با وجود اینکه آمریکا در مذاکرات نیویورک و وین قبول نمی‌کرد ایران بیش از ۱۳۰۰ سانترفیوژ روشن داشته باشد اما در مذاکرات اخیر پذیرفت که ایران ۴ هزار سانتریفیوژ روشن داشته باشد.»

  وی همچنین در این مصاحبه گفته است: «عراقچی در پاسخ به ادعای افرادی که اعلام می‌کردند در مذاکرات هسته‌ای توافق حاصل و همه چیز تمام شده است ۴ بار تاکیدکرد که این خبر صحت ندارد. قشقاوی معاون پارلمانی وزیر امور خارجه هم در این جلسه گفت از ظریف در خصوص این ادعا سئوال کرده و وزیر امور خارجه هم این ادعا را تکذیب کرده است و گفته، هیچ متنی تا کنون از سوی طرفین به تایید نرسیده و به توافق نهایی در هیچ موردی نرسیده‌اند.»

  غرب، ایران را به تلاش برای دستیابی به جنگ‌افزارهای هسته‌ای متهم می‌کند. از همین رو تحریم‌هایی علیه این کشور وضع کرده است.
  ایران که بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای خود تاکید دارد، مذاکراتی با غرب آغاز کرده که تا کنون طی آن به توافق اولیه موقت دست یافته است. برپایه این توافق، ایران بخشی از فعالیت‌های هسته‌ای خود را تعلیق کرده و در مقابل، تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور کاهش یافت.

  تبلیغات