فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • جامعه المصطفی قم آزمون "تافل فارسی" برگزار می کند

  منبع: دبی، العربیه.نت فارسی

  مرکز «جامعه المصطفی العالمیه» در شهر قم که تحت نظر حوزه علمیه کار می‌کند و طلبه‌های خارجی را زیر پوشش قرار می‌دهد، برای اعطای مدرک تایید شده دکترای از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری ایران به این طلاب، برای آن‌ها آزمون «تافل فارسی» برگزار می‌کند.
  «جامعه المصطفی العالمیه» که قبلا «مرکز جهانی علوم اسلامی» نام داشت، مرکزی است که از لحاظ اداری تابع حوزه علمیه قم به شمار می‌آید اما به طور مستقیم زیر نظر دفتر آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند.

  این مرکز اقدام به جذب طلاب از سراسر جهان می‌کند. رایزنی‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران یکی از راه‌هایی است که این مرکز از آن طلبه خارجی جذب می‌کند.

  این مرکز برای فارغ التحصیلان خود اقدام به صدور مدارک تحصیلی تایید شده از سوی وزارت علوم ایران می‌کند. البته این روند پس از دوره‌ای از مذاکرات میان مدیریت مرکز و مسئولان وزارت علوم صورت گرفت.

  یک منبع آگاه به «العربیه.نت» گفته است که شرط اعطای مدرک دکترا به فارغ التحصیلان مقطع دکتری مدارس تحت پوشش «جامعه المصطفی العالمیه» داشتن مدرک تافل زبان است. اما از آن‌جا که اکثر طلاب مرکز، در زبان انگلیسی ضعیف هستند، مرکز تصمیم گرفته، امتحان تافل زبان فارسی برای آن‌ها برگزار کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران