.
.
.

آیت‌الله خامنه‌ای: انگلیس خبیث داعش و القاعده را برای مقابله با ایران درست کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آیت الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، بریتانیا را متهم کرد که گروه‌های «داعش» و «القاعده» را برای «مقابله با جمهوری اسلامی و بیداری اسلامی» درست کرده است.

آیت الله خامنه‌ای، بریتانیا را «خبیث» توصیف کرده است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، آیت‌الله خامنه‌ای روز دوشنبه ۱۳ اکتبر در سخنانی گفت: «این سیاست استعمار و مخصوصا انگلیس خبیث است؛ این‌ها داعش و القاعده را برای مقابله با جمهوری اسلامی و بیداری اسلامی درست کردند؛ البته رهبر جمهوری اسلامی ایران افزود: «تلاش امروز آمریکا و هم‌پیمانانش برای مقابله با داعش که واقعیت هم ندارد، بیش از آنکه تلاش برای از بین بردن نطفه آن باشد برای جهت دادن و تقویت اختلاف‌افکنی‌ها بین مسلمانان است.»

رهبر جمهوری اسلامی ایران در ادامه سخنان روز دوشنبه خود گفت: «شیعه و سنی نباید با توهین به مقدسات یکدیگر به دشمن کمک کنند؛ اگر کسی در این زمینه آتش‌افروزی کند یقینا به آمریکا و انگلیس خبیث و صهیونیسم که پدیدآورندگان داعش و القاعده‌اند کمک می‌کند.»

آیت الله خامنه‌ای، پیشتر نیز گروه داعش را دست‌ پرورده غرب خوانده و گفته بود که «هدف استکبار از راه‌اندازی گروه‌های تروریستی تکفیری، ایجاد حاشیه امن برای رژیم صهیونیستی» است.

سخنان رهبر جمهوری اسلامی ایران علیه بریتانیا در حالی مطرح می‌شود که اخیرا حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا دیدار و گفت‌وگو کرده است. در این دیدار بر ضرورت توسعه روابط تاکید شد.

در دولت احمدی نژاد و پس از حمله شماری از دانشجویان اصولگرا به سفارت بریتانیا در تهران، روابط تهران و لندن، تنش آمیز شده بود.