.
.
.

وزیر اطلاعات ایران: با احزاب دموکرات کردستان و کومله جلسه داشتیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمود علوی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران می‌گوید که این وزارتخانه با نمایندگان احزاب دموکرات کردستان و کومله، جلسه داشته است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، علوی سه شنبه ۷ اکتبر در جمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران درباره برخی اخبار مبنی بر جلسه با شورای مرکزی حزب مشارکت‌ اظهار کرد: «بنده جلسه‌ای با شورای حزب مشارکت نداشته‌ام. البته که با افراد مختلفی جلسه داشته‌ایم و وزارت اطلاعات با جریان‌های سیاسی و غیر سیاسی همواره در راستای ماموریت‌های ذاتی زیادی که دارد جلسه دارد.»

وی گفت:« ما حتی با شورای حزب منحله دموکرات و کومله جلسه داشته‌ایم. البته با جریان‌های معاند و محارب جلسه تشکیل می دهیم که آسیب آنها را به حداقل برساند و وزارت اطلاعات در جایی که مصالح امنیتی اقتضاء می‌کند می‌نشیند و صحبت می‌کند که این ناشی از ماموریت ذاتی اطلاعات است که با هر کسی که بنشینیم و صحبت کنیم به رعایت ادب در گفتار و حسن خلق در رفتار عادت داریم و به سراغ بی‌ادبی و حرمت شکنی نمی‌رویم.»

وزیر اطلاعات ادامه داد: «لازمه راهبرد جذب حداکثری و دفع حداقلی نیز این گونه است و همانطور که رهبری فرموده‌اند برای ما مبنای عمل قرار می‌گیرد و لازمه این است که با افراد مخالف جلسه داشته و گفت و گو کنیم، چه برسد به کسانی که در درون نظام تعریف می‌شوند.»

علوی تصریح کرد: «طبیعی است که این جلسات در فضای مودبانه برگزار می‌شود و از این فرصت‌ها استفاده می‌کنیم برای این که آنها را با مواضع رهبری نزدیک کنیم.»

وی افزود: «منکر چنین جلساتی نیستیم واین عدم حساسیت نسبت به عملکرد غیرقانونی افراد نمی‌تواند باشد.»

این در حالی است که در هفته‌های اخیر اخباری مبنی بر درگیری نیروهای حزب دموکرات کردستان با نیروهای سپاه پاسداران ایران منتشر شد؛ درگیری‌هایی که تلفاتی نیز برجای گذاشت. این درگیری‌ها در مناطق شمال غربی ایران روی داده است.