.
.
.

در انفجار سايت نظامی پارچين در نزدیکی تهران 2 نفر كشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حوالی ساعت 22:30 شب یکشنبه 5 اکتبر انفجار مهیبی مناطق اطراف سایت نظامی پارچین در شرق تهران را به لرزه درآورد.

شدت انفجار به حدی بود که شیشه های منازل واقع در شهرک های اطراف این مرکز نظامی فرو ریخت و نور حاصل از انفجار تا کیلومترها قابل مشاهده بود و ساکنین شهرک های "چنگی" و "حمامک" از شدت نگرانی به بیرون از منازل خود آمدند. دلیل انفجار و میزان تلفات احتمالی آن هنوز مشخص نیست. در حال حاضر مسیر منتهی به پارچین توسط نیروهای ویژه مسدود شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس شب گذشته یک کارگاه تولید مواد ناریه (مواد انفجاری و آتش‌زا) سازمان صنایع دفاع در شرق تهران دچار حریق شد و بر اثر این سانحه 2 نفر از کارکنان این کارگاه جان خود را از دست دادند.

بنابه اطلاعیه وزارت دفاع ایران نیز انفجارى در یک سایت نظامی ایران در شرق تهران روز يكشنبه دو كشته بر جاى گذاشت. وزارت دفاع ایران با صدور اطلاعیه‌ای از آتش سوزی در یک کارگاه تولید مواد منفجره در شرق تهران و کشته شدن دو نفر در این حادثه خبر داده است. همچنین در اطلاعیه این وزارتخانه آمده است که آتش سوزی مهار شده است.

براساس این گزارش، سایت پارچین از جمله سایت‌های نظامی تهران است که در آن سوخت جامد موشک‌های بالستیک بدون هرگونه اصول ایمنی و احتیاطی تولید می‌شود.

اين انفجار در حالى رخ مى دهد كه امروز کارشناسان آژانس بين‌المللی انرژی اتمی قرار است به تهران بروند تا درباره موضوعات لاينحل باقی مانده در پرونده هسته‌ای ايران و از جمله آزمايش‌های مرکز نظامی پارچين گفت‌وگو کنند. جمهوری اسلامی سال‌هاست که از بازديد مجدد بازرسان آژانس از پارچين ممانعت می‌کند.

آژانس بين‌المللی انرژی اتمی می‌گويد ايران در سال‌های گذشته با پاکسازی پارچين، آثار آزمايش‌های مشکوک خود در آن را از بين برده است. جمهوری اسلامی اين اتهام را تکذيب کرده است.