.
.
.

احمدی نژاد: با توجه به محبوبیتم می‌توانم اکثریت مجلس آینده را در دست گیرم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

۲۷ شهریور ماه گذشته (۱۸ سپتامبر)، محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری سابق ایران به مقبره آیت‌الله روح الله خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران رفت تا در جریان ساخت و ساز در آن قرار گیرد.

به گزارش سایت «مثلث آنلاین» نزدیک به نهادهای امنیتی ایران، دیدار اگر چه یک ملاقات رسمی و برای بازدید از «روند توسعه بارگاه آیت الله خمینی» توصیف شده اما از همان زمان حرف و حديث‌هايي درباره اين ديدار وجود داشت.

در این گزارش آمده است «این دیدار در ادامه تلاش های احمدی نژاد برای ترمیم روابطش با چهره سیاسی بعد از خروج پاستور (دفتر ریاست جمهوری) است.»

بنا بر این گزارش یک منبع كه در خارج از ايران فعاليت مي‌كند مدعي است به متن اين گفت‌وگو میان احمدی نژاد و حسن خمینی نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی دست يافته و آن را منتشر كرده است. این سایت همچنين مدعي است كه احمدي‌نژاد خواستار ديدار با سيدمحمد خاتمي رئیس جمهوری اسبق ایران است اما رئيس‌دولت اصلاحات اين درخواست را نپذيرفته است.

در دیدار حسن خميني و محمود احمدي نژاد «حمید بقایی» معاون اجرایی رئیس جمهوری سابق ایران حضور داشت.

این گزارش مدعی است كه محموداحمدی نژاد در اين ديدار پیرامون شرایط سیاسی کشور از جمله انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی و نیز انتخابات آینده ریاست جمهوری اظهاراتی را ایراد كرده است.

بنا بر این گزارش در این دیدار محموداحمدی نژاد گفته است:«برنامه ای برای انتخابات پیش روی مجلس‌ شورای اسلامی ندارم، لیکن با توجه به نفوذ مردمی و محبوبیتی که دارم می توانم به سادگی اکثریت مجلس را در دست گیرم.»

بنا براين گزارش احمدي‌نژاد همچنان در اين تصور است كه داراي محبوبيت بسيار بالايي در ميان مردم است و به علاوه معتقد است كه دولت روحاني موفقيتي نداشته است. او گفته:‌«من هیچ علاقه ای برای ورود به عرصه رقابت های انتخاباتی ندارم، اما اگر بخواهم وارد انتخابات شوم، مدنظر بنده انتخابات ریاست جمهوری آینده خواهد بود، چرا که با توجه به محبوبیت من و نیز عدم موفقیت دولت فعلی، پیروزی من می تواند حتمی باشد.»

بنابر ادعاي اين گزارش، محموداحمدی نژاد درادامه این دیدار به موضوع انتشارانتقادها وافشاگری‌ها پیرامون فسادها و شیوه مدیریتی وی در دوران ۸ ساله اش در رسانه های‌عمومی اشاره کرده و دراظهار نظری مدعی شده که پشت صحنه این حملات، شخص هاشمی رفسنجانی است واوست که دارد به رسانه ها و چهره های سیاسی هردوجریان اصلاح‌طلبان واصول‌گرایان خط می دهد که به من حمله شود.

درادامه این دیدار و نیز درپی این اظهارات حسن خمینی به محموداحمدی نژاد می گوید که آن‌چه وی تصور می کند خلاف واقع است وآقای هاشمی پشت این موضوعات نیست. حسن خمینی درادامه به وی پیشنهاد کرده که وی شخصا به دیدار هاشمی رفسنجانی برود و با وی دیداری داشته باشد.

اين گزارش همچنين مدعي شد كه «طي روزاخیر نیز، نزدیکان محمود احمدی نژاد در دیدار با نزدیکان سیدمحمد خاتمی، پیشنهاد دیداراین دو تن با یک‌دیگر را دادند که هنوز درخواست این دیدارازسوی سید محمد خاتمی بی پاسخ مانده است.»

این گزارش هنوز از سوی دفتر احمدی نژاد یا حسن خمینی تایید یا تکذیب نشده است.