.
.
.

تصاویر...حمله نیروهای انتظامی به دراویش گنابادی در تهران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع خبری دراویش گنابادی، روز یکشنبه 21 سپتامبر 2014، از حمله خشونت آمیز نیروهای انتظامی و لباس شخصی ها به تجمع مسالمت آمیز این اقلیت مذهبی در مقابل دادستانی تهران خبر دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجذوبان نور، دراویش معترض که تصمیم داشتند به طرف ساختمان دادستانی تهران حرکت کنند، توسط نیروهای انتظامی و لباس شخصی ها محاصره، و سپس با گاز اشک آور و باتوم مورد هجوم قرار گرفتند.

طبق این گزارش به دنبال حمله نیروهای انتظامی به دراویش محصور در خیابان بهشت، ده‌ها درویش زخمی به مراکز درمانی اعزام شدند.

به نوشته این سایت بیش از 50 زن و مرد در جریان حمله امروز لباس شخصی ها و نیروهای انتظامی به ‬دراویش در خیابان زخمی شدند.

به گزارش مجذوبان نور، به دنبال حمله فیزیکی یگان ویژه نیروهای امنیتی به دراویشی که در نرده‌های امنیتی ماموران محصور بودند، بسیاری از درویش در اثر ضربات باتوم دچار شکستگی اعضای بدن از جمله سر و دست شده و به درمانگاه صالح که جنب حسینه دراویش قرار دارد، منتقل شدند. همچنین یک کودک شش ماهه از اثر پرتاب گازاشک آور از سوی نظامیان بیهوش شده است.

این گزارش می افزاید، شماری از دراویش که شب گذشته در پارکینگ شهرداری محاصره شده بودند، امروز صبح در پی تلاش برای ملحق شدن به تجمع دیگر دراویش در خیابان بهشت مورد حمله مامورین قرار گرفتند و شمار زیادی از آنها زخمی شدند.

پیشتر دراویش گنابادی اعلام کرده بودند که قصد دارند با چشم‌ها و دست‌های بسته در مقابل دادستانی تجمع کنند و برای مطالبه حقوق قانونی پیروان عرفان و تصوف و پایان دادن به اعتصاب غذای 9 وکیل و فعال حقوق دراویش اقدام کنند.

به گفته فعالان دراویش ماموران امنیتی قبل از برگزاری تجمع مسالمت آمیز دراویش اقدام به دستگیری خشونت آمیز آنها کردند.

همچنین گزارش شده است که نازیلا نوری، پزشکی که به تازگی در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، خواهان "پایان بخشیدن به ستم بر دراویش گنابادی و تصحیح حرف‌های وزیر اطلاعات شده بود"، توسط نیروهای مستقر در خیابان بهشت دستگیر شده است. طبق این گزارش آمار دراویش بازداشتی از دیروز تا کنون به حدود 800 نفر رسیده است.