.
.
.

بازداشت گسترده دراویش گنابادی در اطراف ساختمان دادستانی تهران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تعدادی از دراویش گنابادی که قصد تجمع مقابل دادستانی تهران را داشته‌اند در ساعات ابتدایی صبح امروز شنبه 20 سپتامبر 2014 در نزدیکی دادستانی تهران بازداشت شده‌اند. بازداشت این افراد در حالی صورت گرفته است که تجمع ایشان قرار بود ساعت 11 ظهر امروز آغاز شود. زنان درویش معترض به تضییع حقوق پیروان عرفان و تصوف، مورد یورش و ضرب و شتم شدید ماموران انتظامی و امنیتی قرار گرفته‌اند.

به گزارش مجموعه فعالان حقوق بشر ایران- هرانا، به نقل از مجذوبان نور، تعدادی از دراویش گنابادی که قصد تجمع مقابل دادستانی تهران را داشته ‌اند در ساعات ابتدایی صبح امروز شنبه 20 سپتامبر در نزدیکی دادستانی بازداشت شده‌اند.

براساس همین گزارش، جمعی از دراویش گنابادی در قالب کمپینی به نام کوچ دراویش گنابادی از ایران به زندان اوین چندی پیش اعلام کرده بودند در اعتراض به سنگینی نگاه امنیتی به پیروان طریقت و عرفان با وکلای زندانی خود هم صدا شده و از طریق تجمع با چشم‌ها و دست‌های بسته در مقابل دادستانی، خواهان بازداشت و زندانی شدن تمامی دراویش عضو این کمپین توسط عوامل قضایی خواهند شد.

بازداشت این افراد در حالی صورت گرفته است که تجمع ایشان قرار بود ساعت 11 ظهر امروز آغاز شود.

یادآور می‌شود خانواده‌های دراویش زندانی نیز در خبری اعلام کرده بودند امروز برای درخواست مجوز آخرین ملاقات با زندانیانشان که خطر مرگ ناشی از اعتصاب غذا آن‌ها را تهدید می‌کند، مقابل دادستانی حضور خواهند یافت.

همچنین ماموران انتظامی و امنیتی مقارن ظهر امروز تعدادی از زنان درویش را در خیابان بهشت تهران مورد یورش قرار داده و در کوچه معراج آن خیابان که محل حسینیه دراویش گنابادی است، زیر ضربات پیاپی مشت و لگد و باتوم گرفته اند به طوری که از تماس‌های تلفنی برقرار شده فقط صدای جیغ و فریاد به گوش می‌رسد.

این زنان که غالبا با فرزندانشان در محل حاضر بوده‌اند تصمیم داشتند با دست‌ها و چشم‌های بسته، برای احقاق حقوق از دست رفته اهل عرفان به سمت ساختمان دادستانی گسیل شوند.

گزارش های بعدی از این تجمع اعتراضی دراویش حاکی است که همه آنها توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران دستگیر و به کلانتری های مختلف تهران و کرج منتقل شده اند.