.
.
.

بازیگران ویدیوی "هپی" به زندان و شلاق محکوم شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شش بازیگر ویدیوی "هپی"، که بر اساس آهنگ معروف خواننده آمریکایی ساخته شده بود، روز پنجشنبه 18 سپتامبر در تهران به شش ماه زندان و 91 ضربه شلاق محکوم شدند.

خبرگزاری رویترز، به نقل از فرشید رفوگران، وکیل مدافع این متهمان نوشت، یکی دیگر از متهمان این پرونده بخاطر تخلفات سنگین تر به یکسال زندان و 91 ضربه شلاق محکوم شد.

روفوگران به سایت خبری ایران وایر گفت: "هنوز حکم به صورت رسمی به من ابلاغ نشده اما با پیگیری‌هایی که انجام دادم، از مفاد حکم آگاه شدم. شنیدم که برای همه بچه‌ها شش ماه حبس و ۹۱ ضربه شلاق بریده شده و فقط یکی از بچه ها که اتهام بیشتری داشت به یک سال حبس و ۹۱ ضربه شلاق محکوم شده است. خوشبختانه احکام صادره تعلیقی هستند."

در ارتباط با تهیه ویدیوی "هپی"، که بر اساس آهنگی به همین نام از خواننده آمریکایی فارل ویلیامز ساخته شده، در ماه مه سال جاری 4 مرد و 3 زن در تهران بازداشت شدند. زنان حاضر در این ویدیو بدون حجاب بودند که طبق قانون ایران جرم محسوب می شود.

این دستگیری ها از سوی خواننده آمریکا و طرفداران او در سایتها اجتماعی محکوم شد، و حسن روحانی، رئیس جمهور میانه روی ایران، نیز بطور غیر مستقیم از آن انتقاد کرد.

روحانی ماه گذشته در یک اجتماع در شهر مشهد گفت: "راه برخورد با مسائل فرهنگی، پلیس و مینی بوس بازداشتگاه و روشهای خشن نیست."