.
.
.

انتشار مفادی از قرارداد علی دایی یک روز پس از برکناری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک روز پس از برکناری علی دایی از سرمربیگری باشگاه پرسپولیس تهران، رسانه های ایرانی جزئیاتی از قرارداد این مربی و باشگاه قرمز پوشان را فاش کردند.

به گزارش ورزش سه، در بندی از قرارداد منعقد شده بین علی دایی و پرسپولیس به وضوح شرط اخراج علی دایی قید شده است. طبق این بند باشگاه پرسپولیس اگر بدون دلایل فنی و قانونی، قرارداد دایی را فسخ کند حق شکایت را به او می دهد و سرمربی پرسپولیس می تواند با شکایت تمام پولش را دریافت کند.

قرار داد دایی و باشگاه پرسوپولیس سه ساله بوده و دایی برای فصل اول یک میلیارد و 950 میلیون تومان، برای فصل دوم 2 میلیارد و 150 میلیون تومان و برای فصل سوم نزدیک به2 میلیارد و 500 میلیون تومان دستمزد می گیرد.

همچنین در قرارداد علی دایی علاوه بر عنوان سرمربی، صراحتا قید شده که او بالاترین مقام فنی در باشگاه و تیم پرسپولیس است. به معنای دیگر و طبق این بند از قرارداد نه مدیرفنی می تواند برای او و تیم تصمیم بگیرد و نه پستی به عنوان مدیرفنی وجود دارد. طبق اختیاری که مدیرعامل وقت پرسپولیس به علی دایی داده او به عنوان سرمربی پرسپولیس و بالاترین مقام فنی هیچ توضیح فنی به هیچ فرد یا جایگاه فنی نباید بدهد.

طبق بندی که در قرارداد علی دایی آمده آیین نامه انضباطی باشگاه پرسپولیس در مورد او قابل اجرا نیست. به این معنی علی دایی مشمول جریمه هایی که کمیته انضباطی باشگاه یا مدیرعامل پرسپولیس برای مجموعه در نظر می گیرد نخواهد شد.

اما برای اینکه این قرداد یک طرفه نشان داده نشود ، جریمه هایی نیز برای سرمربی لحاظ شده است. به گونه ای که اگر دایی مثلا بدون اطلاع قبلی در چند نوبت تمرین غایب باشد یا بدون هماهنگی روی نیمکت پرسپولیس ننشیند باشگاه می تواند بین 1 تا 5 میلیون تومان او را جریمه کند، جریمه هایی که در قیاس با دریافتی علی دایی به شدت ناچیز به نظر می رسد.

این قرارداد در زمان مدیریت محمد رویانیان، مدیرعامل سابقه باشگاه پرسپولیس، با دایی منعقد شده است.

اکنون پس از برکناری دایی و انتخاب حمید درخشان به جای وی ، باید در انتظار واکنش علی دایی نسبت به مواد ذکر شده در این قرارداد ماند. گفته می شود که دایی طی 3 تا 4 ماه گذشته از لیگ چهاردهم مبلغ 250 میلیون تومان دریافتی داشته است.


تیم پرسپولیس در فصل جاری با مربیگری علی دایی نتایج قابل قبولی کسب نکرده است و تا پایان هفته هفتم با 8 امتیاز در رده نهم جدول قرار دارد.