فهرست اشخاص و شرکت هایی که تحریم های جدید آمریکا علیه ایران شامل آن ها شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تحریم های جدید امريكا علیه ایران شامل اشخاص و شرکت ها و مؤسساتی است كه با برنامه اتمی و موشکی تهران همكارى داشته داشته اند و به گفته مقام های آمریکایی، تحریم ها را دور زدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خزانه‌داری آمریکا فهرست به‌روز شده‌ای از افراد و شرکت هایی که مورد تحریم قرار گرفته اند را منتشر کرده است.

در این فهرست نام افراد و موسساتی که به نحوی در دور زدن تحریم های ایران نقش داشته اند ذکر شده است.

شرکت‌های هواپیمایی یاس ایر، کیش، کاسپین، پویا ایرلاینز و معراج مشمول تحریم‌های جدید شده‌اند.

بانک‌های آسیا، قوامین، بانک کیش، بانک خاورمیانه، قرض‌الحسنه رسالت و یک بانک به نام «کفالت» در تاجیکستان (مرتبط با بانک سرمایه که پیش‌تر تحریم شده بود) نیز از جمله موسسات مالی تحریم شده هستند.

همچنین اشخاصی با نام‌های آرمان و محمدجواد ایمانی‌راد در ارتباط با شرکت آلومینات، مرضیه بزرگ و علی غلامی در ارتباط با شرکت سازه‌مرکب، تحریم شده‌اند.

شرکت کشتی‌رانی و خدمات دریایی لیسوم، شرکت اماراتی گلدن‌تکس، شرکت ایتالیایی دتین‌اسپا و موسسات تایلندی و ترکیه‌ای نیز در این فهرست جدید دیده می‌شوند.

آمریکا می‌گوید که این اشخاص و شرکت‌ها، به دلیل ایفای نقش در برنامه موشکی و هسته‌ای ایران،‌ تلاش برای دور زدن تحریم‌های این کشور و حمایت از اقدامات تروریستی، مورد تحریم قرار گرفته‌اند.

دیوید کوهن مدیرکل وزارت خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی نیز گفت: «در حالی که به تعهدات خود در کاهش تحریم های مشخص شده پایبندیم، به اجرای تحریم هایی که در حال اعمال است نیز پایبند هستیم.»

سامانتا پاور نماینده آمریکا در سازمان ملل گفته است که این تحریم‌ها منافاتی با توافق ژنو ندارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید