«داعش پیامک های جنگ روانی در ایران منتشر می کند»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری تسنیم نزدیک به سپاه پاسداران ایران می گوید که گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، اقدام به انتشار پیامک های دروغین جنگ روانی در ایران می کند.

داعش یک گروه اسلامگرای تندرو است که مناطق وسیعی از عراق و سوریه را تصرف کرده است. این گروه در مناطق تحت تصرف خود برپایی خلافت اسلامی اعلام کرده است.

خبرگزاری تسنیم، محتوای یکی از این پیامک ها را که از راه وایبر و واتس آپ در حال انتشار است، این گونه عنوان کرده است: «دکتر ... رئیس بیمارستان ... درخواست اطلاع رسانی فوری به مردم ایران را دارد، به اطلاع تمام هموطنان عزیز برسانید که تا اطلاع ثانوی از خوردن خرما با هر نوع مدل جدا خودداری کنید، گروه ترویستی داعش پس از تسلط بر زرادخانه‌ های شیمیایی میکروبی عراق اقدام به آلوده نمودن برخی محصولات و قاچاق آن به داخل خاک ایران کرده است، این محصولات حاوی ماده شیمیایی اکسالات آمونیوم هستند که مستقیماً و به سرعت بر روی سیستم عصیب اثر گذاشته و منجر به فلج شدن و مرگ فرد خواهد شد، تاکنون بیش از 10 مورد به بیمارستان امام رضا ارجاع داده شده است.»

بنا بر این گزارش رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و داوری ایران نیز در این باره عنوان کرده است که به هیچ عنوان چنین پیامک‌ هایی را تایید نمی ‌کند، زیرا هر زمان که دغدغه‌های درباره مواد غذایی رخ می‌دهد برخی سود جویان و حتی دشمنان ایران دست به این سوء استفاده می زنند.

همچنین، رئیسی، عضو اتحادیه صادرکنندگان خرما، در رابطه با شایعه ورود خرمای آلوده به کشور توسط داعش، عنوان کرده است این خبر، خبری بی‌اساس است اگر قرار باشد خرمایی وارد ایران شود از طریق مرز کردستان با ایران است که در حال حاضر و با توجه به وضعیت داخلی این منطقه و درگیری این منطقه با نیروهای داعش واردات خرما از این منطقه تعطیل است.

او گفت: «مناطقی از عراق از جمله نجف، کوفه خرمای زاهدی دارند که از طریق مرزهای کردستان وارد ایران می‌شود؛ اما در حال حاضر با توجه به وضعیت داخلی کردستان این امر ناممکن شده است.»

رحمت الله نوروزی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ایران نیز نیز در خصوص اخبار مربوط به آلودگی خرمای عراقی گفت: «خبر مربوط به خرمای آلوده خبری است که در حد شایعه است و مراجع رسمی این خبر را تایید نکرده است، این خبر باید توسط وزارت غذا و دارو بررسی، تایید و یا رد شود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید