روزانه 8 میلیون حمله سایبری مشکوک به ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مهدی کریمی، معاون شرکت ارتباطات زیرساخت، روز دوشنبه 25 آگوست 2014 گفت روزانه حدود 7 تا 8 میلیون حمله سایبری، زیرساختهای ارتباطی ایران را مورد هدف قرار می دهند.

او که در مراسم راه اندازی شبکه SOC شرکت کرده بود گفت: " با توجه به رشد ارتباطات تعداد بدافزارهای موجود در فضای مجازی هم رشد کرده است. اکنون دیگر تهدیدات سایبری کل حوزه‌ها را در برمی‌گیرد و به همین دلیل از آنها به عنوان یک جنگ سایبری یاد می‌شود. "

معاون طرح و توسعه شرکت ارتباطات زیرساخت همچنین به طبقه بندی حملات سایبری پرداخت و آن ها را در سه گروه دسته بندی کرده و اظهار داشت: "اکنون عمده موارد تهدیدها به مسائل مالی، صنعتی و دولتی مربوط می‌شود که همین مساله می‌تواند چالش‌های زیادی در امنیت کشورها ایجاد کند."

در این مراسم، محمود خسروی، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت هم از ظرفیت پهنای باند داخل کشور گفت که 600 گیگابیت بر ثانیه بود که طی یکسال گذشته این عدد به 1200 گیگابیت رسیده است.

خسروی گفت که هم اکنون از جمعیت 75 میلیون نفری ایران 42 میلیون نفر کاربر اینترنت هستند.

او ضمن اشاره به تهدیدهای سایبری گفت: " حملات سایبری یکی از پنج تهدید پرریسکی محسوب می‌شوند که در کنار مواردی مانند مخاطرات هسته‌ای از آنها یاد می‌شود. به همین دلیل اهمیت بسیار دارد که کشور‌های مختلف برای امنیت فضای مجازی خود سرمایه‌گذاری کند. در همین راستا مرکز SOC امروز مورد بهره‌برداری قرار گرفته است."

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید