ضرب و شتم يك فعال كُرد محكوم به تبعيد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

انور حسین پناهی فعال مدنی كرد كه هم اكنون در تبعید و در خارج از استان كردستان بسر می برد، روز چهار شنبه 20 آگوست 2014 توسط سه تن از عوامل اداره اطلاعات قروه در تهران به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

طبق اخبار رسیده به "العربیة.نت" روز چهار شنبه انور حسین پناهی فعال مدنی و زندانی سیاسی سابق، جلو درب منزل شخصی خود در تهران توسط سه تن از عوامل اداره اطلاعات قروه به شدت مورد ضرب و شتم و تهدید قرار گرفت به گونه ای که در اثر شدت ضربات واره، در بیمارستان بستری شد.
امجد حسین پناهی برادر این فعال كُرد در تماسى با "العربیه.نت" گفت كه ، امروز سه نفر از عوامل اداره اطلاعات قروه در تهران و جلو درب منزل شخصی برادرم انور حسین پناهی به وی حمله كرده و او را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند.
به گفته امجد حسین پناهی، برادرش هم اكنون در بیمارستان بستری است.

حسین پناهى افزود:" این افراد توسط شخصی بنام علی كه یكی از مسوولان اداره اطلاعات قروه هست، مامور انجام این كار شده بودند و انور را تهدید كردند كه باید از ادامه فعالیت خود دست بكشد ".

انورحسین پناهی از فعالان سیاسی و مدنی کرد است که نخستین بار در روز ۱۵ آبان ۸۶ شمسی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و مدت شش ماه را در اداره اطلاعات شهر قروه و در بی‌خبری مطلق به‌سر برد.

وی سپس در اواخر بهار ۸۷ از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب به ریاست قاضی حسن بابایی و به اتهام محاربه و اقدام علیه امنیت ملی‌ به اعدام محکوم شد.

حکم اعدام آقای حسین پناهی در تاریخ ۲۵ فروردین ۸۸ در شعبه ۴ دادگاه تجدید نظر کردستان لغو شده است.

انور حسین‌پناهی هم‌اکنون در تبعید در استان تهران به‌سر می‌برد. گفته می‌شود در طول شش سال گذشته و پس از دستگیری انور حسین‌پناهی، تاکنون بیش از ۳۳ تن از اعضای خانواده حسین‌پناهی به‌طور جداگانه دستگیر شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید