احزاب كرد از حضور داعش در كردستان ايران خبر مى دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

برخى رسانه های احزاب كرد ايرانى از حضور تعدادى از عناصر داعش در مناطق مختلف استان كردستان ایران خبر داده اند.

سايت " كوردستان ميديا" وابسته به حزب دموکرات کردستان ایران در گزارشى نوشته است "پس از حضور پیشمرگەهای اين حزب در جبهەهای جنگ علیه داعش در عراق، گروه‌های تندرو مذهبی در شهرهای بانه، سقز، مریوان و سنندج کردستان با پشتیبانی رژیم ایران اقدام به تبلیغات و پروپاگاندای هدفمند می‌کنند."

بنا بر اين گزارش "پس از اینکه حزب دمکرات بنا به درخواست رسمی حکومت اقلیم کردستان، نیروهای پیشمرگە خود را به صفوف مبارزه با گروه تروریستی داعش اعزام کرد، گروه‌های تندرو مذهبی در کردستان ایران از جمله سلفی‌های رادیکال اقدام به تهدید حزب دمکرات کردند ".

طبق ادعاى كوردستان ميديا "سلفی‌های کردستان ایران در خیابان‌ها و مساجد اقدام به برافراشتن پرچم داعش کرده و آزادانه فضای تبلیغاتی برای این گروه تروریستی به راه انداختەاند".

اين گزارش مى افزايد که "این گروه‌های سلفی در تهدید حزب دمکرات و با نام بردن از این حزب به عنوان "کافر و مرتد" و به منظور پشتیبانی از داعش فعالیت کرده و از جوانان درخواست کردە است که به منظور پشتیبانی از داعش به این سازمان تندرو بپیوندند".

بنا بر اين گزارش " ا وجود اقدامات آشکار این گروه‌ها، دولت ایران هیچ عکس‌العملی نشان ندادە است".

حزب دمو کرات کُردستان ایران طی اعلامیه‌ای، صیانت از مرزهای کُردستان را وظیفه‌ی خود اعلام کرده و یک روز پس از انتشار این اعلامیه، اقدام به اعزام نیروی نظامی به جبهه‌های جنگ کرد.

از سوى ديگر برخى منابع نزدیک به احزاب کرد ایرانی خبر داده اند كه دولت اقلیم کردستان عراق تحت فشار جمهوری اسلامی ایران، به احزاب کرد ایرانى مستقر در عراق اعلام کرده که در حال حاضر نیازی به کمک آنها نیست و به این ترتیب، پیشمرگه های کرد ایرانی به پایگاه های خود در مناطق کردستان عراق بازگشته اند.

حزب دموکرات کردستان ایران قبلا گفته بود كه 250 نفر از پیشمرگه های خود را به دنبال درخواست دولت اقلیم کردستان به جبهه های جنگ علیه داعش اعزام کرده است.

دیگر گروه ها و سازمان های کرد از جمله حزب دموکرات کردستان، کومله، پارت آزادی کردستان، سازمان خبات انقلابی کردستان وغيره نیز از اعزام نیروهای خود یا آمادگی برای اعزام نیرو سخن گفته بودند.

برخی منابع نزدیک به سازمان های کرد تایید کرده اند که دولت اقلیم کردستان عراق، در پی فشار جمهوری اسلامی ایران و درخواست صریح سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس از دولت اقلیم از یک سو و آغاز حملات هوایی آمریکا از سوی دیگر، ترجیح داده که در شرایط فعلی حساسیت منفی ایران را برنینگیزد و ضمن تشکر از احزاب کردستان ایران، از مشارکت نیروهای کرد ایرانی در نبرد جاری با داعش جلوگیری کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید