حبس ابد و 20 سال زندان برای چهار فعال عرب اهوازی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بعد از مرور دو سال و هفت ماه از دستگیری چهار فعال عرب اهوازی اخیرا شعبه یك دادگاه انقلاب اسلامی اهواز احكام اولیه آنها را صادر كرد.

به گزارش فعالان حقوق بشر، حسن عبیات فرزند جلاو متولد ١٣٥٧ متأهل ، خالد عبیداوی فرزند جمعه متولد ١٣٦٤، عیدان بیت سیاح فرزند كاظم ٣٧ ساله متأهل و دارای 5 فرزند، جاسم ساعدی متولد ١٣٦٣ كه همگی اهل حمیدیه در ٢٥ كیلومتری شهر اهواز هستند، ژانویه سال ٢٠١٢ توسط اداره اطلاعات اهواز دستگیر و در دادگاه انقلاب اهواز شعبه اول به ریاست قاضی "فرهادوند" به اتهام محاربة با خدا و فساد فی الارض ،تاسیس تشكیلاتی مخالف با جمهوری اسلامی، ارتباط با خارج و اقدام علیه امنیت كشور محاكمه شدند.

هفته گذشته، دادگاه انقلاب اسلامی، احكام اولیه این زندانیان به آنها إبلاغ شد.

طبق این گزارش حسن عبیات فرزند جلاو به حبس ابد، عیدان بیت سیاح به 10سال زندان، جاسم ساعدی به 5 سال زندان و خالد عبیداوی به 5 سال زندان محکوم شده اند.

به گفته خانواده این چهار فعال، آن ها بیش از ١١ ماه در بازداشتگاه اطلاعات اهواز تحت شدیدترین شكنجه جسمانی و روحی قرار گرفته بودند به طوری كه یكی از زندانیانی كه با آنها در زندان كارون بوده می گوید؛ آثار شكنجه تا كنون بر بدن آنها نمایان است.

خانواده های این زندانیان می گویند «این 4 زندانی در یک سناریوی ساختگی توسط وزارت اطلاعات در سال 2012 توسط كانال انگلیسی زبان پرس تی وی وابسته به نظام جمهوری اسلامی وادار به "اعترافات اجباری "مبنی بر ترور و مجروح كردن دو بسیجی شدند، اتهامی كه توسط این 4 فعال در دادگاه انقلاب اهواز رد شد.»

این افراد هم اكنون در زندان كارون اهواز هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید