مخالفت ایران با مشاركت احزاب كرد ايرانى در جنگ عليه داعش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برخى منابع نزدیک به احزاب کرد ایرانی خبر داده اند كه دولت اقلیم کردستان عراق تحت فشار جمهوری اسلامی ایران، به احزاب کرد ایرانى مستقر در عراق اعلام کرده که در حال حاضر نیازی به کمک آنها نیست و به این ترتیب، پیشمرگه های کرد ایرانی به پایگاه های خود در مناطق کردستان عراق بازگشته اند.

حزب دموکرات کردستان ایران قبلا گفته بود كه 250 نفر از پیشمرگه های خود را به دنبال درخواست دولت اقلیم کردستان به جبهه های جنگ علیه داعش اعزام کرده است.

این نیروها در جبهه هاى مختلف از جمله در نزدیکی مخمور عملیاتی علیه داعش انجام داده اند.

دیگر گروه ها و سازمان های کرد از جمله حزب دموکرات کردستان، کومله، پارت آزادی کردستان، سازمان خبات انقلابی کردستان وغيره نیز از اعزام نیروهای خود یا آمادگی برای اعزام نیرو سخن گفته بودند.

برخی منابع نزدیک به سازمان های کرد تایید کرده اند که دولت اقلیم کردستان عراق، در پی فشار جمهوری اسلامی ایران و درخواست صریح سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس از دولت اقلیم از یک سو و آغاز حملات هوایی آمریکا از سوی دیگر، ترجیح داده که در شرایط فعلی حساسیت منفی ایران را برنینگیزد و ضمن تشکر از احزاب کردستان ایران، از مشارکت نیروهای کرد ایرانی در نبرد جاری با داعش جلوگیری کند.

اين در حالى است كه آمریکا اعلام کرد است 130 نظامی به اقلیم کردستان عراق اعزام کرده و بریتانیا برای انتقال اسلحه به این اقلیم برای مقابله با شبه نظامیان گروه تندروی داعش، اعلام آمادگی کرده است.

ازسوى ديگر هواپیماهای آمریکایی با حملات هوایی خود مانع از پيشروى داعش به سمت اربيل شده اند

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید