دستگيری شماری از جوانان عرب در اهواز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فعالان حقوق بشر عرب های ایران گزارش دادند که نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی عده ای از جوانان عرب اهوازی را در كوی علوی شهر اهواز دستگير كردند.

کریم دحیمی فعال حقوق بشر اهوازی در گفت و گو با العربیه گفت که نیروهای امنیتی صبح روز يكشنبه ۱۰ اگوست با حمله به چند منزل در کوی علوی در جنوب غرب اهواز که به حی الثوره معروف است، شماری از فعالان مدنی را دستگیر کردند.

بر اساس این گزارش در پی مشارکت در مراسم دیدار با خانواده های اعدامیان و زندانيان سياسی اهوازی و قدردانی از آنها در عید فطر، چند تن از جوانان در شهر اهواز بازداشت شدند.

در اين مراسم كه هر ساله در عيد فطر برگزار مي شود جوانان عرب به صورت گروهی و با بر پايي راهپيمايي و يزله خواندن و دادن شعرهای حماسی به زبان عربی به ديدن خانواده های زندانيان و اعدام شدگان سياسی می روند.

بر اساس گزارش هایی که بر روی صفحه های فیس بوک منتشر شد، اين مراسم امسال نيز در منطقه ملاشيه، كوت عبدالله، كوی علوی و مناطقی ديگر در شهر اهواز برگزار شد.

با گذشت ١٣ روز از عيد فطر روز گذشته چندين تن از جوانان عرب توسط اداره اطلاعات اهواز دستگير شدند كه اسامی برخی از آنها بشرح ذيل است: محمد بتراني و دو برادر وی ، عباس سواری و محمد صياحی.

این گزارش افزود که افراد دیگری در طی روزهای گذشته بازداشت شده اند كه هويت آنها هنوز مشخص نيست.

پیشتر در روز عید فطر ، اسد صالحی مهندس شركت نفت آبادان و فعال عرب اهوازی در پی مشارکت در مراسم دیدار با خانواده های اعدام شدگان و زندانيان اهوازی و قدردانی از آنها، نيز بازداشت و اخيراً به زندان سپيدار منتقل شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید