حزب دموکرات کردستان ایران 250 پیشمرگه برای جنگ علیه داعش اعزام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حزب دموكرات كردستان ايران روز پنجشنبه 7 اوت 2014 اعلام کرد که 250 نيروى پيشمرگه خود را برای جنگ علیه داعش به کردستان عراق اعزام کرده است.

آسو صالح، یکی از اعضای حزب دموکرات کردستان ایران با انتشار تصاویری بر روی صفحه فیس بوک خود گفت که این اولین مرحله اعزام نیرو به عراق است.

آقای صالح در گفت و گو با العربیه.نت در پاسخ به این سوال که نیروهای حزب دموکرات کردستان به چه مناطقی اعزام خواهند شد، اظهار داشت: «این موضوع در ستاد فرماندهی نيروهای پيشمرگه هماهنگ خواهد شد که این نیروها به چه مناطقی برای مقابله با داعش اعزام شوند.»

وی درباره دلایل اعزام این نیرو از سوی حزب دموکرات کردستان ایران با اشاره به خطر پیشروی داعش در مناطق کردنشین گفت که پیش از این کردهای عراق کمک های زیادی به ما کرده اند و اکنون وقت آن رسیده تا پاسخگوی آن حمایت ها باشیم.

طی روزهای گذشته تقریبا تمام احزاب کرد ایران که در عراق مستقر هستند با صدور بیانیه هایی از حکومت اقلیم کردستان اعلام حمایت کرده و از آمادگی خود برای اعزام نیرو برای جنگ بر علیه داعش خبر دادند.

اما وزارت پیشمرگه حکومت اقلیم کردستان با صدور بیانیه ای ضمن تشکر از این احزاب اعلام کرد که فعلا به این نیروها نیاز نیست و از نظر قوانین بین المللی جایز نیست که نیروهای وابسته به کردهای ایرانی وارد جنگ شوند.

با این حال خبرهای غیر رسمی حکایت از آن دارند که در روز گذشته وزارت پیشمرگه از حزب دموکرات کردستان ایران خواسته که نیرو اعزام کند.

این اولین بار است که یک نیروی کُرد غیر عراقی رسما اعلام کرده که وارد جنگ علیه داعش در عراق می شود، هر چند که پیش تر گزارش های تایید نشده ای در باره ورود نیروهای «پ ک ک » برای یاری رساندن به نیروهای پیشمرگه نیز منتشر شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید