انصار حزب الله گشت "امر به معروف و نهی از منکر" راه اندازی می کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت کشور ایران به اقدام سازمان "انصار حزب الله" در دعوت از نیروهای خود برای عضویت در طرح "گروههای سیار امر به معروف و نهی از منکر" در تهران، واکنش نشان داد.

روح الله جمعه ای، رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور ایران، روز دوشنبه 4 اوت 2014 گفت این وزارتخانه تاکنون "مجوزی برای اجرای چنین طرحی" صادر نکرده است.

جمعه ای گفت که برای انجام فعالیت‌های سازمان‌یافته و تشکیلاتی حتما باید از وزارت کشور درخواست مجوز شود، و "تا به حال هیچ درخواست مجوزی از ما نشده است و ما هم مجوز چنین فعالیتی را به هیچکس نداده‌ایم."

انصار حزب الله یک سازمان محافظه کار اسلامی در ایران است که هدف خود را دفاع از آرمان های انقلاب ایران و ولایت فقیه اعلام کرده است. این سازمان در دو دوره انتخابات نهم و دهم از ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد و در انتخابات سال 1392 از نامزدی سعید جلیلی حمایت کرد.

عبدالحمید محتشم، دبیرکل انصار حزب الله، یکماه پیش خبر از آغاز به کار گروههای سیار امر به معروف و نهی از منکر در تهران داد و در گفت وگو با خبرگزاری های داخلی ایران اعلام کرد که این " يک اقدام سياسی نيست که احتياج به مجوز" داشته باشد.

در همان تاریخ عده ای موتور سوار به یکی از محله های تهران رفته و به گفته محتشم "اين گشت ها فعاليتشان در حد لساني است و تلاش دارند که بازدارنده باشند البته اگر جايی شاهد منکری ساماندهی شده و توطئه گونه باشيم کار فردی صورت نمي گيرد و با اتکا به مسوولان ذي ربط اقدام عملی انجام می شود."

بعضی از رسانه های طرفدار دولت حسن روحانی خبر از اصطکاک بین انصار حزب الله و دولت می دهند. نشریه "حاشیه" در شماره 19 ژوئیه خود از تهدید رهبران انصار برای برپایی "تظاهرات مردمی" برعلیه دولت خبر داد.

جمعه ای، در واکنش به این اقدامات انصار حزب الله، روز دوشنبه به خبرگزاری ایسنا گفت: "ما به انصار حزب‌الله و هر گروه دیگری هشدار می‌دهیم که باید در چارچوب قانون حرکت کنند."

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید