تعطیلی و بازداشت کارکنان دفاتر چند شبکه ماهوره ای در ایران به درخواست نصر الله

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت اطلاعات ایران با انتشار اطلاعیه‌ای از شناسایی و تعطیلی دفا‌تر چند شبکه ماهواره‌ای و بازداشت دست‌اندرکاران این شبکه ها در ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در اطلاعیه وزارت اطلاعات ایران آمده است که دفا‌تر این شبکه‌ها در چهار استان ایران به طور «مخفیانه» و «غیرقانونی» فعالیت می‌کرده‌اند.

وزارت اطلاعات ایران هدف از فعالیت‌های این شبکه‌ها را «ایجاد اختلافات مذهبی و تشدید تفرقه در جهان اسلام و تخریب وجهه تشیع» اعلام کرده است.

این اطلاعیه اضافه کرده که دفا‌تر این شبکه‌ها «با حکم قضایی تعطیل و عوامل آن‌ها بازداشت شده‌اند»

استان‌های قم٬ اصفهان، تهران و خراسان رضوی چهار استانی هستند که بنا بر اعلام وزارت اطلاعات از آنها «به پشتیبانی از برنامه‌های اختلاف افکنانه در جهان اسلام مبادرت می‌کردند.»

این اطلاعیه همچنین اضافه کرده که این شبکه‌ها «در راستای اهداف برخی سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه و تأمین اهداف استکبار جهانی فعالیت» می‌کرده‌اند.

تعطیلی و بازداشت عوامل این شبکه‌ها دو ماه پس از انتشار گزارشی از سوی خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران ایران، درباره این شبکه‌ها و درخواست برای برخورد با آن‌ها صورت گرفته است.

خبرگزاری فارس ۱۵ اردیبهشت گزارش خود از هشت شبکه ماهواره‌ای نام برده بود که از سوی موسسه فرهنگی «رسول اکرم» اداره می‌شوند و در قم نیز دارای دفتر هستند.

شبکه‌های «امام حسین»٬ «سلام»٬ «ابالفضل العباس»٬ «مدرسه جهانی امام صادق»٬ «بقیع»٬ «مرجعیت» و «الانوار» ۱ و ۲ هشت شبکه‌ای بودند که خبرگزاری فارس خواستار تعطیلی دفا‌تر آن‌ها در استان‌های قم٬ خراسان رضوی٬ اصفهان و تهران شده بود.

فارس این گزارش را پنج روز پس از اینکه محمدصادق صالحی‌ منش٬ استاندار قم گفته بود حسن نصر‌الله٬ دبیرکل حزب‌الله لبنان با فرستادن هیاتی به ایران خواستار برخورد با این شبکه‌ها شده٬ منتشر کرده بود.

بسیاری از این شبکه‌ها مروج اندیشه‌های خاندان آیت الله شیرازی‌ از مراجع شیعه هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید