.
.
.

وخیم تر شدن وضعيت جسمی 7 زندان سیاسی کُرد در زندان ارومیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع حقوق بشری روز چهارشنبه 30-7-2014 از وخامت وضعیت جسمی هفت زندانی سیاسی کرد در زندان ارومیه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی احمد سلیمان، مصطفی علی احمد، همن حسن زاده، علی افشاری، کیوان اسماعیلی مامدی و بهروز آلخانی، هفت زندانی کُردی هستند که در شرایط وخیم جسمی به سر می برند و نیاز به مداوا در بیمارستانی خارج از زندان دارند.

بنا‌به این گزارش مقامات زندان از اعزام این افراد به بیمارستان جلوگیری می کنند و این امر باعث وخیم تر شدن شرایط جسمانی آنها شده است.

به گفته منایع هرانا، علی احمد سلیمان که از دیسک کمر و نارسایی بینایی رنج می برد، از هرگونه درمان در زندان اورمیه محروم است. مصطفی علی احمد از دیگر زندانیان سیاسی کرد در ارومیه نیز با بیماری سنگ کلیه و عفونت کلیه مواجه است، ولی مسئولان زندان از اعزام وی برای درمان جلوگیری می کنند.

هیمن حسن زاده، دیگر زندانی سیاسی است که در زمان دستگیری به ضرب گلوله نیروهای امنیتی ایران زخمی شد و اکنون بر اثر شدت جراحات، دچار عفونت شده و دو انگشتش از کار افتاده اند، با اینحال در بین زندانیان عادی نگهداری می شود و تحت درمان قرار ندارد. علی افشاری زندانی سیاسی محکوم به اعدام هم در زندان دریای ارومیه دچار عفونت جسمانی است و از حق درمان محروم مانده است.

همچنین کیوان اسماعیلی مامدی، به دلیل عفونت دهان و چشم از ماسک استفاده می کند و گزارش شده با وجود آسیب های جدی تحت مراقب پزشکی قرار ندارد.

دستگاه قضایی ايران اين فعالان سیاسی را به اقدام علیه امنیت کشور و نظام جمهوری اسلامی و نیز ارتباط با گروه های مسلح کُرد متهم کرده است.