.
.
.

ویدیو..تیراندازی به تصاویر موسوی، کروبی و خاتمی در روز قدس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

«مرکز دموکراسی برای ایران» فیلمی ویدیویی منتشر کرده که حاشیه ای از راهپیمایی روز قدس تهران را در روز جمعه 25 ژوئیه نشان می دهد.

فیلم منتشره، نشان می دهد که در یکی از خیابان های تهران، تصاویر رهبران معترضان ایران بر روی دیوار نصب شده و از حاضران در راهپیمایی خواسته می شود با استفاده از تفنگ بادی به سمت آن ها شلیک کنند.

پلاکارد نصب شد، حاوی عکس هایی بزرگ از میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال 2009 ایران و محمد خاتمی، رئیس جمهوری اسبق این کشور است.

اصولگرایان به این سه شخصیت، «سران فتنه» می گویند. «فتنه» اصطلاحی است که اصولگرایان، برای اعتراض های پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 2009 به کار می برند.

محمود احمدی نژاد برنده آن انتخابات اعلام شد. اصلاح طلبان که می گویند در انتخابات تقلب گسترده و سازماندهی شده روی داده، دست به اعتراض زدند. ده ها کشته در خیابان ها و بازداشتگاه و صدها زندانی، حاصل سرکوب اعتراض ها بود.

در پلاکارد نصب شده برای تیراندازی به سوی آن، عکس هایی کوچکتر از شماری دیگر از اصلاح طلبان از جمله، محمد علی ابطحی، بهزاد نبوی و محسن امین زاده، چاپ شده است.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی، بیش از سه سال است که در حبس خانگی به سر می برند.