.
.
.

وزیر دادگستری ایران: تفکیک جنسیتی در محل کار بهره وری را بالا می برد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مصطفی پور محمدی وزیر دادگستری ایران می گوید که تفکیک جنسیتی در محل کار، با ارزش ها همخوان است و بهره وری را بالا می برد.

در همین حال 183 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران با امضای بیانیه‌ای از اقدام در اجرای طرح تفکیک محل کار مردان و زنان که «طرح تکریم خواهران» نامیده شده، تقدیر کردند.

بخشنامه‌ محرمانه ‌ای که شهرداری تهران تصویب کرده و خبرش به رسانه‌ها درز کرد، همه‌ مدیران ارشد و رده‌ میانی شهرداری تهران را موظف می ‌کند که تنها از کارمندان مرد برای سمت ‌های منشی‌گری، ماشین‌نویس، مسئول دفتر و مسئول پی‌گیری استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، ضرغام صادقی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح چهارشنبه 23 جولای بیانیه 183 نفر از نمایندگان مجلس را که در آن حمایت خود را از محمدباقر قالیباف شهردار تهران در مورد طرح تکریم خواهران کارمند شهرداری تهران اعلام کردند ،قرائت کرد.

محمد باقر قالیباف شهرداد تهران، در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه دو هفته پیش، از طرح تفکیک جنسیتی دفاع کرد.

شهردار تهران گفت بخشنامه ای که صادر کرده، به دنبال این نبود که زن‌ها را از کار در سمت‌های دفتری و اجرایی شهرداری منع کند. او افزود حرف او این بود که اگر در یک مجموعه چند کارمند زن و چند کارمند مرد کار می‌کنند، می‌توان کاری کرد که این افراد در اتاق‌های جداگانه کار کنند.

قالیباف گفت:«ما غیرت دینی داریم. نباید اجازه بدهیم یک خانم در طول وقت اداری و طی روزها و ماه‌ها ساعت‌های تماس و معاشرت‌اش با نامحرمان بیشتر از محرم و شوهر و فرزندش باشد.»

شهردار تهران اضافه کرد:«غیرت ما کجا رفته است؟ حالا بی بی سی هرچه می‌خواهد بگوید.»