.
.
.

مکارم شیرازی با حضور زنان در ورزشگاه ها مخالفت کرد

به دلیل «پوشش نامناسب ورزشکاران»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:


آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در قم در پاسخ به استفتایی، مخالفت خود را با حضور زنان در ورزشگاه ها اعلام کرد.

او دلیل این مخالفت را «پوشش نامناسب ورزشکاران» اعلام کرد. از همین رو ترجیح داده است که زنان از تلویزیون، مسابقات ورزشی را پی گیری کنند.

بنا بر اعلام دفتر آیت الله مکارم شیرازی، از این مرجع تقلید شیعه پرسیده شده است: «نظر معظم له در مورد حکم شرعي حضور زنان در ورزشگاهها به عنوان تماشاچي چيست؟»

او در پاسخ نوشته است: «جو حاکم در ورزشگاهها برای حضور زنان مناسب نيست و شکی نيست که اختلاط جوانان و آزاد بودن آنها سرچشمه مشکلات زيادی از نظر اخلاقي و اجتماعی ميشود؛ اضافه بر اين در بعضي انواع ورزش، مردان پوشش مناسبی در برابر زنان ندارند؛ بنابراين لازم است از حضور در اين برنامه ها خودداری کنند بخصوص اينکه اين برنامه ها را از رسانه ها ميتوانند ببيند و حضور آنها ضرروتی ندارد.»

این در حالی است که شماری از فعالان زن ایرانی در ماه های اخیر، با برگزاری برنامه های مختلف، خواستار آزاد شدن حضور زنان در ورزشگاه ها برای پی گیری رقابت های ورزشی شدند. زنان فعال ایرانی چند بار در مقابل ورزشگاه برای حضور در رقابت های تیم والیبال ایران با تیم های خارجی حضور یافتند که با برخورد نیروهای امنیتی مواجه شدند.