.
.
.

یک مرد در ایران به سنگسار، اعدام با طناب دار و زندان محکوم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مرد 32 ساله در شهر قائم شهر در استان مازندران ایران، به یک بار سنگسار، یک بار اعدام با طناب دار و 15 سال حبس محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جواد براهنی رئیس دادگستری قائم شهر اتهامات این شخص را «زنای محصنه، تجاوز به عنف، نگهداری چندین قبضه سلاح گرم و سرد و سلاح جنگی، نگهداری مشروبات الکلی و تجهیزات ماهواره ای» عنوان کرده است.

آقای براهنی بررسی پرونده این متهم ۳۲ ساله را از مهمترین اقدامات دادگستری شهرستان قائم شهر دانسته و افزود رسیدگی به این پرونده ازسال گذشته در دادگاه کیفری استان مطرح شده بود.

اعلام محکوم کردن شخصی به سنگسار در ایران در حالی صورت می گیرد که محمد علی اسفنانی سخنگوی کمیسیون قضائی سابق پارلمان این کشور، سال گذشته گفته بود که اجرای حکم سنگسار یک مورد در شرع بیشتر ندارد و برای زنای محصنه و برای زن اجرا می‌شود.

سال گذشته بیشتر نمایندگان مجلس با حذف حکم سنگسار موافقت کرده بودند و ایراداتی بر این لایحه وارد شده بود که در کمسیون ایرادات برطرف و به شورای نگهبان فرستاده شده بود.

علی آهنی سفیر ایران در پاریس نیز سال گذشته در مصاحبه با اوپينيون انترناسيونال گفته بود که در ایران حکم سنگسار اجرا نمی‌شود.