فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ضرب و شتم دو تن از زندانیان بلوچ در زندان اردبیل

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  صابر ملک ‌رئیسی و امین ایرانشهری دو زندانی بلوچ اهل‌ سنت در زندان اردبیل توسط زندانیان مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. بستگان این دو زندانی معتقدند این ضرب و شتم به تحریک زندانبانان صورت گرفته است.

  به گزارس سایت هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یکشنبه ۲۲ تیر ماه زندانیان زندان مرکزی اردبیل بدون هیچ مقدمه‌ای به دو زندانی بلوچ که به این زندان تبعید شده اند، حمله کرده و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

  بستگان یکی از این دو زندانی به گزارشگر هرانا گفتند: "این حمله که هنگام سحر روی داده به تحریک زندانبانان و مسئولان زندان اردبیل صورت گرفته. طی این حمله صابر ملک‌رئیسی به شدت مجروح شده و دست امین ایرانشهری شکسته است".

  وی در ادامه بیان داشت: "زندانیان بلوچ تبعید شده خواستار تغییر زندان هستند و از همه خواستند پی گیر این مسئله باشند. آن‌ها زندان اردبیل را برای خود خطرناک می‌دانند چون هر روز مورد اذیت و آزار هستند."

  محمد صابر ملک رئیسی دوم مهر ماه ۱۳۸۸ در سن ۱۵ سالگی بازداشت و پس از تحمل بیش از یک سال در بازداشتگاه اداره اطلاعات زاهدان و زندان مرکزی این شهر محاکمه و از سوی دادگاه انقلاب به ۱۵ سال حبس در تبعید محکوم شد.

  به گفته بستگان وی، مقامات امنیتی شرط آزادی وی را تسلیم برادر بزرگترش قرار دادند. او از فعالان اهل سنت بلوچ است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران