.
.
.

آیت الله خامنه‌ای: ما تا کنون با موسوی و کروبی ملاطفت کرده‌ایم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی مطهری نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی از دیدار خود به همراه جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آیت الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی خبر داده که در آن درباره مساله حبس خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد معترض به نتایج انتخابات سال ۲۰۰۹ ایران سوال پرسیده است.

علی مطهری در این باره به سایت خبر آنلاین گفته است: «سه هفته پیش از طرف فراکسیون شاهد مجلس یعنی فراکسیونی که شامل نمایندگان فرزند شهید می‌شود اعلام شد که وقت ملاقاتی با رهبر انقلاب گرفته شده، من هم همراه فراکسیون رفتم. در آنجا چند گروه دیگر هم حضور داشتند، ‌مثل سازندگان فیلم شیار ۱۴۳ و برگزارکنندگان کنگره شهدای بازار و دست اندرکاران فناوری سلولهای بنیادین. چند نفر صحبت کردند و مقام رهبری در ارتباط با صحبت آنها مطالبی گفتند.»

او افزود: «من هم درخواست وقت کردم و دو مطلب را گفتم، یک مطلب فرهنگی و دیگر درباره مسئله حصر خانگی. گفتم از نظر من و بسیاری از افراد، ادامه حصر خانگی آقایان موسوی و کروبی به نفع کشور و انقلاب نیست و ضرورتی ندارد. اگر یکی از این دو در این حال از دنیا برود، مسئله به صورت یک غده چرکین برای جمهوری اسلامی باقی می‌ماند. از جناب عالی درخواست می‌کنم که به قوه قضائیه دستور بدهید که این موضوع را تمام کنند. اگر لازم است محاکمه شوند، ‌همراه سایر اطراف ماجرا محاکمه شوند و به قضیه خاتمه داده شود.»

مطهری افزود که آیت الله خامنه‌ای در این باره گفت:«من قبلا درباره بصیرت صحبت کرده‌ام و این که نباید راه شهدا و راه انقلاب را گم کنیم. جرم اینها بزرگ است و اگر امام بودند شدیدتر برخورد می‌کردند. اگر اینها محاکمه شوند حکمشان خیلی سنگین خواهد بود و قطعا شما راضی نخواهید بود. ما اکنون به اینها ملاطفت کرده‌ایم.»

اکنون بیش از سه سال از حبس خانگی میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد همسر میرحسین موسوی می‌گذرد.