.
.
.

گردهمایی "شورای ملی مقاومت ایران" در پاریس با شعار"همه برای آزادی"

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شورای ملی مقاومت ایران، که سازمان مجاهدین خلق ایران یکی از تشکل های عمده این شورا است، روز جمعه 27-6-2014 اجلاس سالانه خود را با شعار "همه برای آزادی" در ویلپنت پاریس برکزار کرد.

به گزارش العربیه، بیش از 500 نماینده پارلمان و شخصیت سیاسی از کشورهای آمریکا، کانادا، اروپا، خاورمیانه و کشورهای عربی در این گردهمایی شرکت کردند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد،کنفرانس ویلپنت پاریس یکی از بزرگترین کنفرانس های ایرانیان مخالف رژیم جمهوری اسلامی است که تاکنون برگزار شده است.

کنفرانس با سخنرانی مریم رجوی "رئیس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران" آغاز شد و سپس با سخنرانی شخصیت های شرکت کننده به فعالیت های خود ادامه داد.

مریم رجوی در بخشی از سخنرانی خود ضمن اشاره به اوضاع آشفته خاورمیانه به ویژه عراق، رژیم ایران را عامل اصلی همه بحران ها در منطقه دانست. وی به آنچه که "نقش ویرانگر رژیم ولایت فقیه در عراق" نامید اشاره کرد و گفت :" ما در لحظهٴ حساسی از تاریخ ایران و خاورمیانه هستیم، نقطه عطفی که از مهمترین واقعیت دوران کنونی تأثیر پذیرفته است. این واقعیت، فاز پایانی رژیم "ولایت فقیه" است. انفجار خشم مردم عراق، اشغالگری ولایت فقیه بر این کشور را به لرزه انداخته و سرمایه گذاری یازده ساله آخوندها در عراق، برباد رفته است؛ آخوندهایی که می خواستند از سرکشیدن جام زهر اتمی طفره بروند، حالا زهر شکست در عراق، تمامی رژیمشان را فراگرفته است."

او افزود: "از روز اول عراق به دلیل موقعیت ژئوپلیتیک ویژه اش، مهم ترین طعمه ولایت فقیه برای صدور ارتجاع و تروریسم بود. جنگ هشت ساله خمینی با شعار "فتح قدس از طریق کربلا"، اشغال عراق و عتبات مقدسه را مد نظر داشت. در آن زمان، ارتش آزادیبخش ملی، با بیش از 100 رشته نبرد، و سرانجام، آزادسازی شهر مهران و آمادگی برای حرکت به سوی تهران، جام زهر آتش بس را به کام خمینی ریخت. جنگ خانمانسوز، متوقف شد؛ اما پانزده سال بعد، پس از حمله آمریکا به عراق، ولایت فقیه به آرزوی دیرینهٴ خود رسید. نیروی تروریستی قدس، با مزدبگیرانی که هشت سال پیش، اسامی 32هزار نفر از آنها را منتشر کردیم، بر مقدرات مردم عراق، مسلط شدند".

مریم رجوی در ادامه اظهار داشت:"راستی همین امروز، قاسم سلیمانی سرکرده نیروی قدس و 200 تن دیگر از سران سپاه جهل و جنایت در بغداد چه می کنند؟ از یک دهه پیش، میلیونها نفر از مردم عراق، در بیانیه های امضا شده تأکید کردند که آنها ابتدا با ”جنگ پنهان و اشغال اعلام نشده“ از طرف رژیم مواجه شدند و سپس با اشغال آشکار و حتی انفجار حرم مقدس در شهر سامرا. در همان زمان، 5 میلیون و 200هزار نفر از مردم عراق، خواستار خلع ید از رژیم ایران در کشورشان شدند. در دی ماه 84 احمدی نژاد گفت: «خداوند ثمرهٴ اشغال دو کشور همسایه (عراق و افغانستان) را در دامن ایران قرار داد".

او گفت: در شهریور 86، علی لاریجانی اعلام کرد همهٴ کسانی که در عراق حاکمیت دارند، "حرف شنوی از ما دارند" و "از دوستان ما هستند". این سند درخواست سلاح از نیروی "تروریستی قدس" از سوی حزب حاکم در عراق در اردیبهشت سال 83 است".

وی در رابطه با نفوذ مستقیم ایران در عراق گفت:"شخصیتهای آمریکایی، اروپایی و عرب حاضر در این جا، در سالهای اخیر، بارها گفته اند که عراق در سینی طلایی به ملایان حاکم بر ایران تقدیم شده است. کشوری با یک حکومت دست نشانده و تحت امر ولی فقیه، با آزادیخواهان و روشنفکران سرکوب شده، با جامعه مسیحی منفجر شده، با قلع و قمع اهل تسنن، با بمب و ترور و انفجارهای روزانه و با 26 بار حمله به اشرف و لیبرتی و محاصره مرگبار، با شهیدان و مجروحان بسیار و با گروگانگیری و بازداشت دستجمعی. ژنرال اودیرنو در مرداد 86 گفت: 73 درصد تلفات نیروهای آمریکایی به خاطر حملات شبه نظامیان مزدور رژیم ایران است."

اشتباه تاریخی آمریکا و "تحویل عراق به آخوندهای تهران"

رجوی به مسئله اعتماد آمریکا به رژیم ایران اشاره کرد و گفت:" آری، اشتباه تاریخی دولت آمریکا این بود که رژیم ولایت فقیه را در عراق، بخشی از راه حل به حساب آورد و به حاکمیت مشترک با آن تن داد. متقابلاً رزمندگان آزادی ایران، که در جنگ در عراق، طرف متخاصم نبودند، به شدیدترین صورت، بمباران شدند. و سلاحهایشان ما به ازای حفاظت خیانت شده، ابتدا گردآوری و بعداً مصادره شد".


او افزود:"در این سالها، و مخصوصاً از بهمن سال 89، مردم عراق، صدها بار با شعار اخراج رژیم ایران، تظاهرات کردند. تحصن ها و تظاهرات مسالمت آمیز، بیش از یک سال در 6 استان عراق، ادامه یافت. مخالفت با سلطه رژیم ایران، به رویارویی اصلی در عراق تبدیل شد. قیام در موصل و سایر شهرها در عراق، قبل از همه بیت العنکبوت خامنه ای را غافلگیر کرد و سپاه پاسداران را لرزاند. رژیم، بیهوده سعی کرد با برچسب تروریسم و خلاصه کردن خیزشهای میلیونی در نیروهای افراطی، با قیام مردم عراق مقابله کند. در حالی که رهبران عشایر و مردم عراق، در هفته های اخیر بارها هر گونه افراطیگری و تروریسم و حمله و تعرض به غیرنظامیان را قویاً محکوم کرده اند. آنها تأکید کرده اند که خودشان با تروریسم و القاعده در عراق، در جنگ بوده اند و باز هم برای آن آماده اند. و به این بهانه نمی توان تروریسم حکومت مالکی و رژیم ایران را که مسبب این وضعیت است، دور زد و نادیده گرفت. امروز فارغ از هر تحلیل و نظری در مورد تحولات عراق، یک اجماع گسترده در عراق و در منطقه و در سطح بین المللی وجود دارد. همه می گویند وضعیت کنونی در این کشور، ناشی از انحصارطلبی و سرکوبگری مالکی است. بنابراین، راه حل یکی بیش نیست و آن هم، کنار گذاشتن مالکی است. راه حل، خلع ید از رژیم ایران است و تشکیل یک دولت دموکراتیک و فراگیر".

رجوی تاکید کرد:"در همین جا تأکید می کنم که مذاکره با فاشیسم دینی و کمک خواستن از آن برای حل مسألهٴ عراق و مهار بحران، نتیجه یی جز فرو بردن مردم عراق در باتلاق کشتار و جنگ داخلی ندارد. من یازده سال پیش گفتم که خطر سلطه رژیم آخوندها بر عراق، صد بار بیشتر از خطر اتمی است. و این اثبات شد. حالا زهر از دست دادن عراق برای آخوندها، صد بار کشنده تر از زهر اتمی است. در این سالها مقاومت ایران، درست مثل روشنگری در موضوع اتمی، در خط مقدم روشنگری درباره دخالتها و جنایتهای رژیم آخوندها در عراق نیز بوده است. مقاومت ایران با پرداخت سنگین ترین بها در برابر دیو بنیادگرایی ایستاد و گفت: دشمن اصلی مردم ایران و تمام منطقه، رژیم ولایت فقیه است و باید سرنگون شود".

عقب نشینی از بمب اتمی رژیم و عملکرد دولت روحانی

مریم رجوی در باره شعار اعتدال آقای حسن روحانی گفت :"اعتدال آمادگی اجتماعی برای قیام و آزادی، شکاف فزاینده در رأس رژیم، عقب نشینی آخوندها از برنامه بمب سازی، فرو رفتن رژیم در دو جنگ کثیف در عراق و سوریه و مهمتر از همه، آمادگی مقاومتی که می تواند تحولات را به سوی سرنگونی دیکتاتوری دینی، و آزادی مردم و میهنش پیش ببرد. سال گذشته در نمایش انتخابات، خامنه ای در تحمیل کاندیدای مطلوبش، شکست خورد. او در وحشت از قیام مردم، به کاندیدای باند رقیب، تن داد. روی پنهان سکة وحشت اما، ترس از مقاومتی بود که 9ماه قبل از آن، لیست و راهبند تروریستی را که به رژیم اطمینان خاطر می داد، از سر راه برداشته بود.بعد از روی کارآمدن آخوند روحانی که با شعار اعتدال به میدان آمده بود، پشتیبانان آنها فریاد کشیدند که راه برون رفت رژیم از بحران بزرگش پیدا شد. ما گفتیم به عکس، رژیم ولایت فقیه به مراتب ضعیف تر از قبل شده است. با این حال، بفرمایید این گوی و این میدان. ببینیم با آزادی و حقوق بشر، با برنامه تولید بمب هسته یی و با سیاست تجاوزکارانه در عراق و سوریه، چه می کنید.حالا نگاه کنید که آخوند روحانی، مسیر هشت ساله خاتمی را فقط در هشت ماه طی کرده است. نه برای مردم ایران، رفاه اقتصادی و حقوق بشر آورده و نه برای رژیم، ثبات و استحکام. در عوض، سرکوب و اعدام به طرز بی سابقه یی افزایش یافته است".

وی افزود:"معادل بیش از نیمی از بودجه عمومی در دولت روحانی، صرف سرکوب و جنگ افروزی می شود. زیرا این رژیم از خطر اعتراض و خیزش مردم می هراسد. امروز، 67 درصد واحدهای صنعتی تعطیل شده، ارزش پول رسمی، 80 درصد سقوط کرده، سیستم بانکی، ورشکست شده، نظام کشاورزی ویران شده، نیمی از شهرهای کشور دچار کم آبی است، محیط زیست به فاجعه کشیده شده است. و چنان فقری جامعه را فراگرفته که بیشتر مردم، به یارانهٴ نقدی که در روز فقط 42سنت است، نیازمند شده اند."

مریم رجوی افزود:"آخوندهای حاکم، همه چیز را صرف سرکوب و جنگ افروزی و تروریسم کرده اند و این، علت اصلی تورم و فقر و گرسنگی مردم ایران است .این روزها آخوند روحانی بیهوده می کوشد ساختار رژیم ضدتاریخی ولایت فقیه را با صدقه و سبد کالا حفظ کند! بحران اقتصادی کشور، راه حلی جز سرنگونی رژیم ولایت فقیه ندارد".

جنگ رژیم ولایت فقیه در سوریه

رجوی در باره حمایت جمهوری اسلامی ایران از رژیم سوریه اظهار داشت: "مهلکهٴ دیگر خامنه ای، فرو رفتن در جنگ با مردم سوریه است؛ جنگی با 200هزار کشته، جنگی با یازده میلیون آواره و جنگی که خامنه ای با خون و پول ایرانی در آن شریک شد، تا از سقوط دیکتاتور سوریه جلوگیری کند. ولایت فقیه، به گفته خودش، از عراق و سوریه و لبنان، به عنوان «عمق استراتژیکی» خود استفاده می کند. معنی آن این است که سوریه و عراق، دیوارهای حفاظتی این رژیم محسوب می شوند و اگر این جبهه ها فرو بریزد، آخوندها باید در تهران از خود دفاع کنند. و در آن جا به سرعت فرو می ریزند.

حمایت از ائتلاف ملی اپوزسیون سوریه

مریم رجوی ضمن حمایت همه جانبه از سوری ها در برابر رژیم سوریه گفت:"ما بار دیگر جامعه جهانی را به حمایت از انقلاب و ارتش آزاد سوریه و ائتلاف ملی نیروهای انقلاب و اپوزیسیون سوریه، فرا می خوانیم. درود بر مردم سوریه و شهیدان و قهرمانان پیشتاز آنها. حالا از تهران تا بغداد و دمشق، از بن بست اتمی تا بحران حقوق بشر و فروپاشی اقتصادی، مقولات و روندهای مهلک و زهرآگین، علیه رژیم ولایت فقیه، فعال شده و بر یکدیگر پیشی می گیرند.حالا اگر کسی در رسیدن فاشیسم دینی به فینال و سراشیب سرنگونی شک دارد، خوب است 5سال پیش و قیامهای سال 88 را در همین ایام به یاد بیاورد که رژیم به دروازهٴ سرنگونی رسید، اما به ما و مردم ما خیانت شد. بله ما می گوییم حکومت آخوندها به پایان کار خود رسیده است. ایران ما، تیول مرتجعان ضدایرانی و رژیم ولایت فقیه نیست! ایران ما، دور باطل خاتمی و احمدی نژاد و روحانی نیست! رژیم رکورد دار جهانی اعدام و بانکدار مرکزی تروریسم، باید سرنگون شود! این حکم تاریخ است! این حکم صد و بیست هزار شهید راه آزادی است! و این فریاد اجتماع امروز ماست که: فاشیسم دینی باید سرنگون شود".

بر اساس این گزراش برخی از شخصیت های برجسته آمریکایی و اروپایی در این کنفرانس شرکت کرده و به ایراد سخنرانی پرداختند و برخی نیز با ارسال پیام هایی در فعالیت های کنفرانس شرکت کردند. سناتور "رابرت منندز" رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا، سناتور جان مک کین کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا 2008 ، سناتور کارل لوین رئیس کمیته نیروهای مسلح، پاتریشیا سولیس دویل مشاور ارشد سابق هیلاری کلینتون، جولیو ماریا ترتزی وزیر خارجه پیشین ایتالیا، آلخو ویدال کوآدراس نایب رئیس پارلمان اروپا و سالی بریشا نخست وزیر پیشین آلبانی از جمله شخصیت هایی بودند که به طور مستقیم سخنرانی کرده یا پیام فرستادند.