.
.
.

احمد خاتمی: داعشی ها همان بعثی های "جنایتکار" و وفاداران به صدام هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سید احمد خاتمی در نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به رویدادهای اخیرعراق گفت:" " آنچه هم اکنون در عراق می گذرد، دعوای شیعه و سنی نیست، بلکه داعشی ها همان بعثی های "جنایتکار" و وفاداران به صدام هستند و از این رو نباید آنها را شیعه یا سنی خطاب کرد، نیروهای این گروه لاییک هستند، دلیل این امر هم این است که آنها هم شیعیان را و هم سنی ها را می کشند و علمای هر دو گروه مذهبی علیه آنها موضع گیری کرده اند".

وی افزود:"هدف حامیان تروریست های داعش و صحنه گردانان بحران عراق تجزیه این کشور است".

او در ادامه گفت: حامیان داعش درصدد تخریب چهره "رحمانی اسلام" هستند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، امام جمعه تهران اظهار داشت:"مکان های داعش و "گروهک تکفیری" مشخص است، چرا که در اردن ستادی برای هدایت این گروه ها راه اندازی کرده اند".

گفت: "اعضای این ستاد نیز آمریکا، رژیم "صهیونیستی"، انگلیس و گروه های ارتجاع منطقه هستند و در واقع معرکه گردان های منطقه را باید این کشورها دانست".

خطیب نماز جمعه تهران اضافه کرد:" از کشورهای همسایه می خواهیم که جدول آمریکا را پر نکنند، چرا که پر کردن خانه های جدول دشمن دودی است که به چشم خودشان خواهد رفت".

احمد خاتمی در ادامه اظهار داشت:" داعش و گروهک های تکفیری عروسک های کوکی هستند که توسط دیگران کوک می شوند".

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: "نکته دیگر که درباره وقایع امروز عراق مورد توجه است، این موضوع است که دو هفته از وحشی گری های تروریست های داعش در عراق می گذرد، اما شورای امنیت سازمان ملل تا به امروز هیچ واکنشی از خود نشان نداده است، حتی یک جلسه اضطراری هم برگزار نکرده و این موضوع نشان می دهد که دست آنها نیز در این بحران است".