.
.
.

پدر داماد احمدی نژاد: دولت قبل 3 بار با آمريكایی‌ها مذاكره كرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احمد خورشیدی، دبیرکل خدمتگزاران انقلاب اسلامی ، روز چهارشنبه 11-6-2014 طی مصاحبه‌ای، گفته است که دولت احمدی نژاد سه بار با آمریکایی‌ها مذاکره کرده بود.

وی ضمن دفاع از احمدی‌نژاد گفت: "دولت کنونی نسبت به دولت قبلی از حمایت‌های گسترده‌تری از سوی مقامات عالی نظام و مجلس برخوردار است. احمدی‌نژاد كه من می‌شناسم نسبت به انقلاب تعصب ويژه‌ای دارد، اسلام برايشان مهم است و اينكه كشورش چه می‌شود مهم است، اين آدم بدون برنامه نخواهد شد. ايشان به عنوان يك آدم سياسی مثل ديگران، دارای طرفداران و مخالفينی است. الان آقای زيباكلام مي‌گويد ايشان 10 ميليون رای دارد ولی من بيش از اين می‌دانم و اكثر روستاييان و شهرهای كوچک و بسياری از نخبگان آقای احمدی‌نژاد را مثبت می‌دانند و بعيد می‌دانم برای مجلس ايشان بيايد، شايد اطرافيانش را معرفی و حمايت كند".

خورشیدی در بخشی از این مصاحبه در پاسخ به این پرسش که آیا دولت قبل از این حمایت‌ها برخوردار نبود،؟ اظهار داشت: حمایت‌هایی بود.

به گزارش انتخاب، دبیرکل خدمتگزاران انقلاب اسلامی، در این مصاحبه تاکید کرده که موضوع هسته‌ای، مسئله مذاکره با آمریکا از سوی دولت روحانی نیست بلکه از دولت قبل است.

وی در ادامه افزود:"در دولت قبلی (احمدی نژاد) سه بار رفتند با آمریکایی‌ها نشستند، مذاکره کردند، آقای صالحی هم می‌رفت".

خورشیدی در ادامه گفت:" روحاني الحمدا... خيلی خوب از پس منتقدين بر مي‌آيد. من خودم يكی از افرادی هستم كه به توافق ژنو نقد دارم، يعنی بی‌سواد هستم، دكترای اقتصاد دارم، ولي بی‌تجربه نيستم و خيلی‌های ديگر كه نقد دارند، همين طور هستند. بچه‌های باتجربه‌ای هستند اما برچسب زدن بی‌سواد و حسود و... خوب نيست".

گفتنی است که مذاکرات مستقیم هیات‌هایی از وزارت امور خارجه ایران و آمریکا در ژنو پایتخت سوئیس پس از دو روز مذاکره بدون انتشار جزئیاتی از محتوای گفت وگوها، روز سه‌ شنبه پایان یافت.

هیئت ایرانی اما مذاکره بین دو کشور را امیدوار کننده توصیف کرد در حالی که هیئت آمریکایی اعلام کرد که نسبت به روند مذاکرات خوشبین نیست.