.
.
.

دستگیری شماری از معترضان به خشک شدن دریاچه ارومیه در تبریز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شماری از فعالان محیط زیست که در اعتراض به خشک‌شدن دریاچه ارومیه، در شهر تبریز تجمع کرده بودند، بازداشت شدند.

به گزارش اویان‌نیوز، تاکنون نام اکبر ابول‌زاده و نیما عباس‌پور از بین بازداشت‌شدگان مشخص شده است.

این گزارش همچنین افزوده است بامداد چهارشنبه ۱۱ ژوئن، هفت تن از بازداشت‌شدگان اعتراضات تبریز از بازداشتگاه پلیس امنیت اخلاقی آزاد شدند. تنها نام سجاد خلیل‌نژاد از بین آزادشدگان مشخص شده است.

شایان ذکر است عصر روز سه‌شنبه شماری از شهروندان و فعالان آذربایجانی در اعتراض به «بی‌توجهی مسئولان به خشک‌شدن دریاچه اورمیه» در میدان آبرسان تبریز تجمع اعتراضی برگزار کردند.

همچنین گزارش شده است در شهر ارومیه نیز فضای امنیتی حاکم بوده است. در این شهر نیز «توحید مقنی، نیما حسنی، محمد محمدی، عطا کریمی، میلاد مختاری، روح‌الله مظاهری‌پور، امیر ابراهیم‌لو، یاسین حاجی‌زاده، احسان بدرمیلان، یاسر اکبری و مصطفی هاشمی» بازداشت شده‌اند.

در روزهای اخیر برخی از فعالان مدنی و محیط زیستی آذربایجانی اعلام کرده بودند که در پی عدم تحقق وعده‌های حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران در ارتباط با دریاچه اورمیه، در روز سه شنبه قصد دارند تجمع اعتراضی در شهرهای مختلف آذربایجان برگزار کنند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در حال حاضر روند خشک شدن دریاچه ارومیه شتاب بیشتری گرفته است، به‌طوری که بیش از ۹۳درصد آب آن خشک شده و تنها هفت درصد از این تالاب بین‌المللی باقی مانده است.

در صورت خشکی کامل دریاچه ارومیه، دست کم پنج میلیون نفر مستقیماً تحت تأثیرات منفی آن قرار می‌گیرند، در حالی که جمعیتی که غیرمستقیم و در استان‌های دیگر، آسیب خواهند دید، بسیار بیشتر از این تعداد خواهد بود.