برکناری احمد رادان مجری "طرح امنیت اخلاقی" از معاونت فرمانده ناجا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاريهاى ايران امروز دوشنبه از تعيين سردار حسین اشتری به عنوان جانشین فرمانده ناجا به جاى سردار احمد رضا رادان در این سمت خبر دادند.

به گزارش تسنیم، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم طی حکمی سردار سرتیپ حسین اشتری را به عنوان جانشین خود و جانشین فرمانده ناجا برگزیده است و بر این اساس اشتری جایگزین سردار احمد رضا رادان می‌شود.

برپایه این گزارش، احمدرضا رادان از سال 87 به عنوان جانشین احمدی‌مقدم در سمت جانشینی فرمانده ناجا قرار داشت و پیش از آن نیز فرمانده انتظامی پایتخت و خراسان را عهده‌دار بود.

شنیده‌ها حاکی از این است که قرار است مراسم تودیع و معارفه جانشین فرمانده ناجا روز چهارشنبه هفته جاری برگزار شود.

خبرگزاری فارس نوشت كه این جایگزینی خواست اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی ایران بوده است. احمدی‌مقدم هفته گذشته از سوی آیت‌الله خامنه‌ای در مقام خود ابقا شد.

رادان در مقام رئیس پلیس تهران، از فرماندهان و مجریان طرح «ارتقای امنیت اجتماعی» بود؛ طرحی که با آفتابه انداختن به گردن «اراذل و اوباش» و گرداندن آنها در شهر شروع شد. در اجرای این طرح، از سوله‌های «کهریزک» برای نگاهداری بازداشت شدگان استفاده شد.

بازداشتگاه «کهریزک» در سال ۱۳۸۸ به محل نگاهداری معترضان به نتایج انتخابات این سال تبدیل شد. نام رادان با آزارهای این بازداشتگاه و کشته شدن دستکم چهار نفر در آن گره خورده است.

رادان هرگونه اتهام در حوادث کهریزک را رد کرده و مدعی شده که از وجود زندانیان سیاسی در این بازداشتگاه خبر نداشته است.

او چند روز پیش از این و در ۳۱ اردیبهشت تاکید کرده بود که طرح امنیت اخلاقی تا زمانی که دغدغه‌های مردم رفع نشود ادامه خواهد داشت: «جای هیچ بحثی در مورد گشت‌های امنیت اخلاقی نیست.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید