کارگردان کلیپ «هپی» و خالق رنگ بنفش روحانی همچنان در بازداشت به سر می برد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یک منبع مطلع به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که ساسان سلیمانی که گفته می شود کارگردان ویدیوی «هپی» در تهران بوده، چند روز پس از آزادی دیگر افرادی که در ساخت ویدیو مشارکت داشته اند، همچنان در زندان رجایی شهر کرج به سر می برد.

این منبع به کمپین گفته که به خانواده ساسان سلیمانی اطلاع داده شده که می تواند با وثیقه آزاد شود. اما امروز ۳ خرداد (۲۴ می) پس از آنکه خانواده وی برای ارائه سند وثیقه جهت آزادی او اقدام کردند، از آزادی او خودداری شده است.

در گزارش کمپین آمده که طی مدت بازداشت ساسان از خوابیدن او جلوگیری شده و هم اکنون از وضعیت جسمی مناسبی برخوردار نیست.
دوشنبه ۱۹ اردیبهشت (۱۹ ماه می)، شش تن از افرادی که در ساختن ویدیویی به نام «هپی» که موسیقی خواننده آمریکایی ویلیام فرل بر آن گذاشته شده بود، توسط پلیس امنیت اخلاقی تهران دستگیر و به ساختمان این واحد پلیس در خیابان خالد اسلامبولی تهران (وزراء) انتقال داده شدند.

این افراد روز چهار شنبه پس از نزدیک به چهل هشت ساعت از همین ساختمان با تودیع وثیقه هایی بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان آزاد شدند. ساسان سلیمانی یک روز پس از دستگیری این شش تن و با مراجعه مامورین به خانه اش ضمن ضبط رایانه شخصی و برخی از وسایلش دستگیر شد.

Advertisement


طبق این گزارش در زمان بازداشت این افراد بازجویان دستگیرشدگان را تحت فشار قرار دادند که مسئولیت تهیه ویدیو را به گردن ساسان سلیمانی بیاندازند و بگویند که او آنها را فریب داده است.

منبع یاد شده به کمپین گفت که به خانواده آقای سلیمانی گفته شده است که قرار است او را یک هفته در زندان نگه دارند و مامورین زندان گفته اند که هفته بعد برای دیدن او مراجعه کنند.

اما ساسان سلیمانی، هنرمندی که گفته می شود کارگردانی این ویدیو را انجام داده، همچنان در بازداشت به سر می برد. برای او وثیقه ای پنجاه میلیون تومانی در نظر گرفته شده بود ولی علیرغم تهیه وثیقه او همچنان در زندانی است.

ساسان سلیمانی، ۳۳ ساله، کارگردان و انیماتور ایرانی است. وی دارای مدرک لیسانس کارگردانی و فوق لیسانس انیمشین است. این هنرمند پیشتر کارگردانی کلیپ “سوسن خانم” از گروه موسیقی «بروبکس» را بر عهده داشته که پس از ساخت آن دستگیر و مدتی را در زندان اوین سپری کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size