فرمانده سپاه قدس برای تسلیت مرگ هلال اسد به سوریه رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران برای تسلیت مرگ هلال اسد پسر عموی بشار اسد رئیس جمهور سوریه محرمانه به دمشق رفت و با خانواده این ژنرال دیدار کرد.

به گزارش العربیه.نت سفر قاسم سلیمانی به دمشق و دیدارش از خانواده ژنرال هلال اسد شدیدا محرمانه انجام گرفت. این سفر همکاری نظامی و اطلاعاتی بسیار نزدیک دو رژیم ایران و سوریه را نشان می دهد.

خبر این سفر که به رسانه ها درز کرد، همراه با تصویری است که او را در دیدار با بیوه و پسر خردسال هلال اسد نشان می دهد. اما مشخص نیست که این تصویر چند روز پیش گرفته شده است.

ژنرال هلال اسد فرمانده نیروی دفاعی رژیم اسد بود که در ماه مارس گذشته در یک درگیری با مخالفان مسلح رژیم سوریه در نزدیکی شهر لاذقیه کشته شد. در آن درگیری چند تن دیگر از فرماندهان بلندپایه ارتش اسد نیز کشته شدند.

ژنرال قاسم سلیمانی را یکی از مهمترین طراحان عملیات برون مرزی ایران به شمار می آورند. وی متخصص عملیات نظامی برون مرزی ایران است. سلیمانی همکاری کلیدی با رژیم اسد در سرکوب مخالفانش دارد. پیش از آن وی عملیاتهای بسیاری را بصورت مخفیانه در عراق هدایت و رهبری کرده است.

لازم به یادآوری است که هلال اسد از دوستان نزدیک بشار اسد به شمار نمی رفت، اما از همکاران بسیار قابل اعتماد وی بود. پیش از آنکه وی فرمانده نیروی دفاعی سوریه باشد، فرمانده دژبان ارتش در شهر لاذقیه و مدیر کل بنیاد توسعه نظامی این کشور بوده است.

هلال اسد در سرکوب وحشیانه مخالفان مسلح و حتی غیر نظامیان دست داشت و به عنوان یکی فرماندهان خونخوار رژیم مشهور بود که عاقبت به دست همان مخالفانش به قتل رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید