لیلا حاتمی از روبوسی خود با رئیس فستیوال کن عذرخواهی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

لیلا حاتمی هنرپیشه ایرانی روز جمعه از روبوسی خود با ژیل ژاکوب رئیس جشنواره فیلم کن فرانسه عذرخواهی کرد. این روبوسی باعث خشم مقامات جمهوری اسلامی ایران شده بود.

به گزارش خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، وی در نامه ای که به سازمان سینما ارسال کرد، نوشت : "من به علت جریحه دارشدن احساسات عمومی عذرخواهی می کنم".

وی در این نامه به قوانین و نرم های اسلامی و اخلاق عمومی تاکید کرد و خود را متعهد به آنها دانست اما توضیح داد که "ژیل ژاکوب" رئیس فستیوال به علت کهولت سن، قوانین و موازین ما را فراموش کرده بود.

Advertisement


وی در توضیح آن روبوسی افزود : "اقدام پیشگیرانه من با دست دادن با وی کارگر نیافتاد. گرچه برای من خجالت آور است در این باره توضیح بدهم اما مجبورم که به توضیح شرایطی که در آن قرار گرفته بودم برای کسانی که نمی دانند، بپردازم".

حاتمی می گوید : " وی برای من مانند پدربزرگی است که اتفاقا میزبان من نیز بود".

عکسی در رسانه های ایرانی که روبوسی حاتمی را با رئیس جشنواره فیلم کن نشان می داد، منتشر گردید که باعث واکنش های زیادی در محفل حکومتی جمهوری اسلامی ایران گردید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در این باره گفته بود: متأسفانه یک فرهنگ نامناسب غربی را در آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی شاهد هستیم که آقایان و خانم ها علاوه بر دست دادن، روی یکدیگر را می بوسند که این موضوع نیز در جشنواره کن موجبات غافلگیری بازیگر کشورمان را فراهم کرد".

حسین نوش آبادی معاون فرهنگی وزارت ارشاد روز یکشنبه گذشته گفت : "کسانی که عمدا در مراسم های عمومی شرکت می کنند باید به اعتبار و نجابت ایرانیان توجه کنند تا تصویر غلطی از زنان ایران در جهان به دست ندهند".

در اقدامی دیگر گروهی از دختران دانشجوی ایرانی که خود را «خواهران دانشجوی حزب الله» نامیده اند با ارسال شکایت‌ نامه به " ریاست دادسرای فرهنگ و رسانه " این کشور، خواستار صدور حکم شلاق و حبس برای این هنرپیشه برجسته شدند.

لیلا حاتمی در یک خانواده هنرمند به دنیا آمده و با بازی در فیلم "جدایی نادر از سیمین" به کارگردانی اصغر فرهادی که برنده جایزه آکادمی ایوارد 2012 شد، شهرت جهانی کسب کرد.

براساس قوانین شریعت جمهوری اسلامی ایران که از سال از 1979 در این کشور حکمفرماست، زن حق تماس فیزیکی با کسی خارج از دایره خانواده را ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size