به حکم دستگاه قضایی ایران شبکه اجتماعی اینستاگرام فیلتر می شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبکه اجتماعی اینستاگرام در ایران به دستور مقام‌های قضایی این کشور، فیلتر خواهد شد.

یک مقام آگاه در گفتگو با خبرنگار مهر، با تائید این خبر اظهار داشت: «این شبکه اجتماعی موبایلی، به دلیل دارا بودن شاکی خصوصی در لیست مسدودیت دسترسی قرار گرفته است.»

وی با بیان اینکه دستور قضایی برای فیلتر شدن شبکه اجتماعی اینستاگرام صادر شده است، اضافه کرد: «این حکم قضایی به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای اجرا ابلاغ شده است.»
وی با تاکید براینکه شاکیان خصوصی این شبکه اجتماعی، به دلیل نقص حریم شخصی از این شبکه شکایت کرده‌اند خاطرنشان کرد: «دستور فیلترینگ اینستاگرام ارتباطی با تصمیمات کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه ندارد و این حکم قضایی مستقیما از سوی دادستانی به وزارت ارتباطات برای اجرا ابلاغ شده است.»

اینستاگرام بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی اشتراک گذاری عکس جهان محسوب می‌شود که در سال ۲۰۱۰ راه اندازی شده و مشترکان بسیاری در سرتاسر دنیا دارد.

در ایران و پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۹، شبکه‌های اجتماعی فیس بوک و توئی‌تر فیلتر شد. با وجود اینکه بسیاری از مقام‌های دولتی، از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند و حتی دفتر آیت الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، در فیس بوک و توئی‌تر، حساب کاربری و صفحه شخصی دارد، اما امکان استفاده بدون فیلتر شکن از این سایت‌ها برای شهروندان میسر نیست.

چندی پیش نیز «وی چت» یکی از شبکه‌های اجتماعی که بر روی تلفن‌های همراه کار می‌کند، فیلتر شد. اخیرا هم دستور فیلتر شدن «واتس آپ» توسط کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه صادر شد که حسن روحانی رئیس جمهوری ایران با اجرای آن، مخالفت کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید