دختران دانشجوی حزب‌الله خواهان شلاق زدن لیلا حاتمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در ادامه جنجال به راه افتاده در ایران در اثر روبوسی لیلا حاتمی با ژیل ژاکوب رئیس 84 ساله جشنواره کان، گروهی از دختران دانشجوی ایرانی که خود را «خواهران دانشجوی حزب الله» نامیده اند با ارسال شکایت‌نامه به " ریاست دادسرای فرهنگ و رسانه " این کشور، خواستار صدور حکم شلاق و حبس برای این هنرپیشه برجسته شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم این دانشجویان در شکایت‌نامه خود نوشته‌اند که خانم حاتمی «در اقدامی علنی و عامدانه، برای دست دادن و بوسیدن رئیس مرد اجنبی فستیوال کن پیش قدم شده و فعل حرام مرتکب» شده است.

آن‌ها با قبیحه توصیف کردن تصاویر روبوسی لیلا حاتمی با رئیس جشنواره کان، افزوده‌اند که «لیلا حاتمی، هنرپیشه زن فعال در سینمای جمهوری اسلامی ایران که در شصت و هفتمین دوره جشنواره فیلم کن در فرانسه به عنوان داور حاضر بوده است در اقدامی علنی و عامدانه، برای دست دادن و بوسیدن رئیس مرد اجنبی این فستیوال پیش قدم شده و فعل حرام یاد شده را مرتکب گردیده است. این درحالی که این اقدام گستاخانه، در انظار عمومی اتفاق افتاده و نام برده به انتشار قطعی تصاویر قبیحه عمل ارتکابی خود عالم بوده است».

این دختران با استناد به ماده 638 قانون مجازات اسلامی ضمن درخواست صدور حکم شلاق برای لیلا حاتمی در شکایت نامه خود نوشته اند:«با وفق عمل ارتکابی «لیلا حاتمی» با مواد 638 قانون مجازات اسلامی از نام برده به دلیل ارتکاب و تظاهر علنی به عمل حرام در انظار و اماکن عمومی و معابر، نزد آن مقام قضایی اقامه دعوی می‌کند و خواستار اعمال مجازات حبس مندرج در قانون، برای نامبرده هستیم، همچنین به دلیل «جریحه‌دار شدن احساسات مذهبی» ملت غیور و شهید پرور ایران توسط این هنرپیشه، خواستار اعمال مجازات شلاق مندرج این ماده قانونی برای وی می‌باشیم.»

در این شکوائیه با تاکیده بر ماده 638 ، این رفتار لیلا حاتمی را اقدامی «عامدانه و عالمانه» به منظور ارتکاب «عمل حرام بوسیدن علنی مرد اجنبی» و ظاهر شدن «با لباس غیرشرعی در انظار عمومی» توصیف شده که با توجه به «شهرت و محبوبیت» لیلا حاتمی در بین مردم ایران به گفته این دانشجویان حزب الله «عمل وی قطعا می‌تواند توسط برخی افراد ناآگاه، مشروع تلقی گردیده و الگوسازی شود».

«خواهران دانشجوی حزب الله» پس از این مقدمه از لیلا حاتمی به دلیل آنکه مردم را «تشویق به فساد» نموده شاکی شده و از مراجع قضایی خواستار «اعمال مجازات حبس از یک تا 10 سال زندان برای وی» شدند.

از سوی دیگر «خبرگزاری دانشجو» نیز با انتشار گزارشی نوشته است که «۶۵ سازمان مردم نهاد و فعال امور زنان در بیانیه‌ای ضمن تقبیح رفتار لیلا حاتمی٬ لزوم برخورد جدی مجلس و دولت با وی را خواستار شدند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید