دستگیری جوانانی که با آهنگ فارل برای دعوت جهانیان به سفر به ایران رقصیدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جوانان ایرانی که برای دعوت از مردم جهان برای سفر به ایران با آهنگ فارل اقدام به رقص و خوشحالی در تهران کردند، توسط نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران دستگیر شدند.

چندی پیش فیلمی ویدیویی که در آن تعدادی دختر و پسر می‌رقصند و می‌گویند که خوشحال هستند و از دیگران دعوت می‌کنند که «در این خوشحالی در ایران» شریک شوند، در فضای اینترنت پخش شده بود.

نکته قابل توجه در این فیلم ویدیویی این است که دختران با ایفای نقش تعیین کننده ای در آن، بر خلاف قوانین ایران، حجاب بر سر ندارند. البته صحنه‌های این فیلم ویدیویی بالای پشت بام‌ها و در اماکن بسته ضبط شده است.

این فیلم انتشار وسیعی یافت. انتشار این فیلم در قالب فعالیت بزرگی صورت گرفته است که در آن کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی با هشتگ MustSeeIran# (باید ایران را دید) موجی را برای دعوت خارجی‌ها به سفر به ایران و دیدن این کشور آغاز کرده‌اند.

این کاربران اقدام به انتشار تصاویری از مناطق دیدنی، تاریخی و طبیعی ایران می‌کنند. شماری از دیپلمات‌های خارجی مقیم ایران از جمله سفیر هلند نیز با انتشار پیام‌هایی با همین هشتگ، به این موج پیوسته‌اند.

از هشتگMustSeeIran# نه تنها افراد معمولی، بلکه برخی رسانه‌های اصولگرا همچون مشرق نیوز و خبرگزاری مهر هم استفاده کردند. حساب کاربری حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در توئیتر هم با انتشار عکسی، اقدام به استفاده از این هشتگ کرده بود.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، ضمن پخش گزارش دستگیری جوانان حاضر در آن فیلم، برخی سخنان آن‌ها را نیز پخش کرد. این جوانان می‌گویند توسط فردی که به آن‌ها وعده بازیگر شدن داده بود، اغفال شده‌اند و قرار نبود فیلم پخش شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید